Paskelbtas Futbolas

Lyderiai taškus dalinsis paskutiniajame pirmojo rato ture

Pirmadienis, 18 June 2018 08:44 Parašė 

Jonavos rajono mažojo (7x7) futbolo pirmenybėse į pabaigą artėja pirmojo rato pabaiga. Buvo sužaisti šeštojo turo susitikimai, po kurių pralaimėjimų vis dar neturinčios ir pirmaujančios komandos iškovojo eilines savo pergales. Tuo tarpu kiek netikėtai taškus prarado „Vikingai“, kurie turėjo ne vieną progą mušti įvarčius, tačiau kelis kartus teko vytis varžovus.

Mače su „Vetrolita-ISG“ po E. Utyros įvarčio, „Vikingai“ pirmavo, bet po pertraukos M. Legačinsko dublis privertė vikingus vytis. Nors I. Keliauskas atstatė pusiausvyrą, bet trečią kartą M. Legačinskas privertęs varžovų vartininką išimti kamuolį iš vartų tinklo. Visgi, paskutinėmis minutėmis E. Utyra išlygino rezultatą (3:3), bet  pasiekti kažko daugiau nepavyko ir „Vikingai“ prarado du brangius taškus, nors ateinančią savaitę paskutinėse pirmojo rato rungtynėse gali susigrąžinti pirmaujančias pozicijas, jei įveiktų pirmaujančią „Gaschemą“.

Užtikrintai savo pirmavimą patvirtino „Gaschema“ ir „Viltis“. Pirmieji turėjo vargo su taip pat į pirmaujančiųjų gretas besiveržiančią „Ultros“ komandą. Pirmajame kėlinyje nemažai darbo turėjo „Gaschemos“ vartininkas S. Skorupskas, kuris patvirtino savo patirtį. Apsigynę, po pertraukos D. Šichranov ir A. Ratautas pasinaudojo varžovų klaidomis gynyboje ir šventė penktąją pergalę rezultatu 2:0.

Sunerimti rungtynių pradžioje turėjo ir „Vilties“ futbolininkai, nes tik prasidėjus mačui, jų varžovų „Jonavos policija“ žaidėjas G. Blaževičius pirmasis įmušė įvartį. Tačiau pirmenybių vieni iš lyderių dar pirmajame kėlinyje pakreipė įvykių eigą savo linkme. Tuoj po šio įvarčio A. Antanavičius atstatė pusiausvyrą, o V. Nutautas ir D. Majauskas įtvirtino pranašumą. Kaip parodė įvykiai antrajame kėlinyje, „Vilties“ ekipa atrodė pajėgesnė ir tuo pasinaudojęs šios ekipos žaidėjas V. Nutautas paskutinę susitikimo minutę įsirašė „hetriką“ ir padėjo savo komandai laimėti rezultatu 5:1.

Šis turas nebuvo labai rezultatyvus. Rezultatyvumą pagerino tik autsaiderių dvikova. Tarpusavyje susitiko iki šiol taškų neturinčios „Pirmas kartas“ ir „Energijos“ komandos. Abi siekė pirmųjų taškų pirmenybėse, tačiau labai nesėkmingai rungtyniaujantys energetikai iš karto pasiuntė varžovus į nokdauną. Vieną po kito per devynerias minutes M. Antanaitis įmušė net trys įvarčius, vėliau dar du pridėjo M. Kaladinskas ir „Energija“ jau pirmavo 5:1. Visgi, tarp šių įvarčių įsiterpė „Pirmas kartas“ ekipoje rungtyniaujanti mergina, futbolininkė E. Raznauskaitė, įrodžiusi, kad gali žaisti ir tarp vyrų. Po pertraukos žaidimas išsilygino ir komandos apsikeitė dar po du tikslius smūgius. Tai nesutrukdė energetikams švęsti pirmąją pergalę rezultatu 7:3.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

1 Gaschema 6 5 1 0 26-5 16
2 Viltis 6 4 1 0 43-13 16
3 Vikingai 6 4 1 1 41-9 13
4 Ultros 6 4 0 2 37-9 12
5 Jonavos policija 6 2 0 4 11-22 6
6 Vetrolita-ISG 6 1 1 4 13-20 4
7 Energija 6 1 0 5 11-63 3
8 Pirmas kartas 6 0 0 6 9-50 0

Per 24 rungtynes pelnyta jau net 191 įvarčiai (vidutiniškai po 7,96 įvarčio per rungtynes).

Rezultatyviausi pirmenybėse rungtyniauja J. Medvedevas („Viltis“) ir E. Utyra („Vikingai“), pelnę po 10, J. Sosiedkinas („Ultros“) - 9 įvarčius.

Paskutiniąsias pirmojo rato rungtynes komandos žaidžia šią savaitę, po kurių paaiškės, kurios ekipos pirmaus prieš prasidedant antrajai pirmenybių pusei.

GYTIS RAMANAUSKAS