Paskelbtas Sportas

Diskgolfo varžybose prizus dalinosi svečiai

Pirmadienis, 04 June 2018 08:35 Parašė 

Jonavoje vykusiose Lietuvos diskgolfo taurės III etapo varžybose dalyvavo 66 sportininkai iš visų Lietuvos kampelių, taip pat dalyvavo sportininkė iš Baltarusijos. Specialiai šiam renginiui Šveicarijos diskgolfo klubas įrengė laikiną parką nuo Joninių slėnio iki antrojo tvenkinio. Šio klubo vadovė Mireta Jurgelevičiūtė teigė, kad toks sprendimas buvo priimtas siekiant susilaukti ir žiūrovų, kurie susidomėtų šiuo žaidimu ir galbūt ateityje norėtų įsitraukti į aktyvų dalyvavimą tiek žaidžiant savo malonumui, tiek vykstant į varžybas, nes eilę metų varžantis Šveicarijoje šio žaidimo neišvysta aplinkiniai.

Joninių slėnio ir tvenkinių teritorijoje buvo įrengta 18 krepšių, į kuriuos Lietuvos taurės dalyviai turėjo sumesti savo diskus per kiek įmanoma mažiau mėtimų. Profesionalams 18 krepšių reikėjo įveikti po dukart, vaikams ir naujokams buvo skirta po vieną ratą. Mūsų miesto viduryje išsidėstę tvenkiniai ir aplink juos esantys miškeliai labai pasitarnavo šių varžybų sėkmingumui – ne vienas sportininkas turėjo iššūkių, kad sėkmingai įveiktų sudėtingas organizatorių suruoštas diskgolfo trasas.

Mūsų rajono sportininkai buvo svetingi atvykusiems konkurentams – vienintelė M. Jurgelevičiūtė iškovojo pergalę moterų grupėje ir užėmė pirmąją vietą. Moterų grupėje prizininkėmis taip pat tapo Ieva Navickaitė (2 vieta, Zarasai) ir Nadezhda Memelova (3 vieta, Baltarusija). Veteranų grupėje pirmąją vietą iškovojo Raimondas Mikalkėnas (Kaunas), antras liko Tadas Uselis (Vilnius). Dėl trečiosios vietos sportininkai turėjo kautis papildomame etape, nes net trys sportininkai, tarp kurių – ir jonavietis Miroslavas Jurgelevičius, surinko po lygiai taškų. Vis dėlto papildomas turas buvo sėkmingas Andriui Navickui (Zarasai), kuris ir užėmė trečiąją vietą.

Vaikų grupėje (iki 15 metų) čempionu tapo Motiejus Navickas (Zarasai), už jo – antras liko Vėjas Ūselis (Vilnius) ir trečias Rojus Dainys (Zarasai). Vyrų grupėje Aurelijus Zinkevičius (Vilnius) pateikė staigmeną ir išstūmė varžybų lyderius nuo pirmosios vietos pakylos, 4 taškais pralenkęs savo varžovą, antrojoje vietoje likusį mūsų kraštietį Liną Strelkauską. Trečiojoje vietoje liko Gabrielius Gricius (Vilnius), kuris anksčiau savo laiku yra tapęs Europos jaunimo trečios vietos laimėtoju.

Išbandžius laikinai įrengtus diskgolfo krepšius tikimasi, jog panašiose vietose Joninių slėnyje atsiras ir nuolatiniai krepšiai, kad visi norintys galėtų išbandyti šios sporto šakos teikiamą malonumą.

Gytis RAMANAUSKAS