Paskelbtas Sportas

Šimtas jaunųjų šaškininkų šimtmečio turnyre

Pirmadienis, 14 May 2018 08:39 Parašė 

Atrodo visai neseniai lopšelyje-darželyje „Saulutė“ rinkosi rajono vaikučiai, kurie laisvalaikiu labai mėgsta žaisti šaškėmis. Būtent jonaviečiai savo sugebėjimus išmėgino rajoniniame turnyre, tačiau dabar atėjo metas mesti iššūkį ir rimtesnėje sueigoje. L/d „Saulutė“ vėl pakvietė mažuosius šaškininkus į respublikinį turnyrą „Baltieji pradeda 2018“, kur susirinko net 25 komandos iš įvairiausių šalies kampelių.

Naujoji įstaigos direktorė Jelena Galvydytė pasveikino į Jonavą atvykusius jaunuosius šaškininkus ir pabrėžė, kad šis šaškių turnyras skirtas Lietuvos valstybės  atkūrimo šimtmečiui paminėti. Vaikučiams direktorė linkėjo ištvermės, atkaklumo, draugystės ir susikaupimo. Visgi, svarbiausia susirasti ir naujų draugų.

Visgi, šis septintasis mažųjų šaškių mėgėjų turnyras buvo ne eilinis, nes šimtmečio proga varžėsi šimtas vaikučių, bet pirmą kartą dalyviai, leidus orui, buvo pakviesti savo partijas sužaisti lauke.

Su Jonavos mažaisiais šaškininkais susirungti atvyko ir kitų miestų bei rajonų lopšeliai-darželiai bei mokyklos-darželiai. Ilgo kelio nepabūgo ne tik Ukmergės, Kauno, Marijampolės, bet į varžybas atvyko svečiai iš Vilniaus. Gan nemažas skaičius dalyvių šaškininkų gretas užpildė iš Jonavos įstaigų. Turnyre dalyvavo vaikučiai ne tik iš l/d „Saulutė“, bet ir iš l/d „Bitutė“, l/d „Dobilas“, l/d „Pakalnutė“, l/d „Žilvitis“, l/d „Lakštingalėlė“, Šveicarijos l/d „Voveraitė“.

Dar prieš dešimtmetį prasidėjo rajoniniai šaškių renginiai tarp priešmokyklinių įstaigų. Tokia mintis buvo įgyvendinta sportiškame l/d „Saulutė“, o koordinatore rajoninių varžybų buvo anksčiau dirbusi Nijolė Tarulytė, o respublikinių - pavaduotoja ugdymui Natalija Žuravliovienė.

Turnyro taisyklėms nusižengta nebuvo ir vaikučiai turnyre vėl varžėsi šveicariška sistema (7 ratai). Šio žaidimo eigą stebėjo ir teisėjavo jonavietis Aleksandras Fomkinas bei Jonas Navickas iš Marijampolės. Po septynių susitikimų ir paaiškėjo nugalėtojai bei prizininkai.

 Na aišku, prizininkų buvo daug ir nuskriaustų vaikučių nebuvo, nes šįkart toks dalyvių skaičius nuteikė vaikučius rungtyniauti vos ne visą dieną. Visi gavo dovanėles ir diplomus už dalyvavimą turnyre.

Vaikučiams ne tik teko kovoti dėl asmeninių prizų, bet jų taškai buvo kaupiami komandai. Susumavus visų trijų komandos draugų taškus paaiškėjo, kad komandinėje įskaitoje nepralenkiamai žaidė suvalkai. Marijampolės l/d „Rūta“ pirmoji komanda užtikrintai tapo nugalėtoja (17 taškų). Antrąją vietą iškovojo sostinės „Spindulys“ mažieji šaškininkai (15,5 tšk.), o trečiąją vietą užėmė vos pustaškiu nuo vilniečių atsilikęs Kauno l/d „Želmenėlis“.

Apskritai pajėgiausiu turnyro žaidėju tapo Meinardas Martynaitis iš Marijampolės l/d „Rūta 1“ komandos (6,5 taško). Jam visiškai nenusileido tiek pat taškų surinkęs Kauno l/d „Malūnėlis 2“ mažasis šaškininkas Ąžuolas Strumskis, kuriam antroji vieta atiteko pagal koeficientą. Trečią vietą iškovojo dar vienas laikinosios sostinės atstovas, lopšelio-darželio „Želmenėlis“ atstovas Kajus Samukaitis. Tarp mergaičių apdovanota Vėjūnė Astikaitė iš Ukmergės l/d „Eglutė 1“, Rusnė Lauruškaitė iš Kauno „Pelėdžiukų“ bei šeimininkų „Saulutės“ trečiosios komandos žaidėja Liepa Zubrutė.

Šįkart šeimininkai, Jonavos įvairių įstaigų šaškininkai, laimėti leido svečiams. Geriausiai bendroje įskaitoje dvyliktąją vietą užėmęs buvo antrosios l/d „Saulutė“ komandos žaidėjas Gediminas Jonaitis (5 taškai). Kaip ir kaskart, tai ir šiame turnyre buvo apdovanoti po dešimt geriausiai pasirodžiusių berniukų bei mergaičių.

Visi maži ir dideli turnyro dalyviai apdovanoti padėkos raštais bei atminimo dovanėlėmis, o geriausieji – medaliais, taurėmis ir diplomais. Juos teikė Kūno kultūros ir sporto centro direktorės pavaduotojas Laurynas Gailius.

GYTIS RAMANAUSKAS