Paskelbtas Sportas

Tobulėjimas dziudo varžybose paženklintas ir medalių gausa

Pirmadienis, 14 May 2018 08:35 Parašė 

Jonavos Kūno kultūros ir sporto centro dziudo skyriaus jaunieji sportininkai per kelių mėnesių laikotarpį iškovojo ne vieną prizinę vietą tiek šalies, tiek ir tarptautiniuose turnyruose ar čempionatuose. Algimanto Bankausko treniruojami jaunieji atletai savo sėkmės kelią pradėjo Vilniuje vykusiame tarptautiniame atvirajame Baltijos šalių dziudo turnyre. Šiose varžybose Augustinas Jurkevičius ir Konstantinas Maciulevičius iškovojo trečiąsias vietas.

Ypač jaunųjų atletų gretose išsiskiria A. Jurkevičius, kuriam kiekvienos varžybos tampa prizinėmis. Sau lygių jonavietis neturėjo Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro salėje vykusiame tarptautiniame atvirajame dziudo čempionate. Šis sportininkas iškovojo dar vieną pirmąją vietą. Jo pėdomis šiose varžybose žengė 2011 metais gimęs Džiugas Jurevičius bei Benas Linauskas,  taip pat tapę nugalėtojais. Raidas Babilas ir Domas Čičinskas užėmė trečiąsias vietas.

Jonavos jaunieji dziudistai savo pergalių kelią pratęsė Kauno rajone vykusiame XIV atvirajame Lapių moksleivių turnyre rajono mero taurei laimėti. Varžybose K. Maciulevičiui pavyko tapti nugalėtoju, Mantas Justinavičius nusileido tik finale ir buvo antras, o Tajus Norbutas, D. Jurevičius ir Alanas Pelivanovas pasidabino bronza.  Tuo tarpu jo brolis Orestas Pelivanovas varžėsi Alytuje, kur taip pat užėmė trečiąją vietą.

Lietuvos dziudo pradedančiųjų čempionate (Šakiai) jonaviečiai pažėrė daugybę apdovanojimų. M. Justinavičius su Nedu Nagrecku tapo nugalėtojais. Į finalus savo grupėse pateko D. Jurevičius, K. Maciulevičius ir Lukas Gudliauskas, bet pritrūko sėkmės bei tapo antrosios vietos laimėtojais. Jonavos sportininkai į savo sąskaitą įsirašė net šešias trečiąsias vietas. Jas laimėjo Augustinas Norbutas, Karina Piščeliūnaitė, A. Pelivanovas, Haroldas Savikevičius, B. Linauskas, D. Čičinskas.

Ne per seniausiai pajėgūs Jonavos dziudistai vyko kovoms į užsienio šalis. Latvijoje vykiausiame tarptautiniame turnyre „KYODAI“, O. Pelivanovas bei M. Justinavičius užėmė penktąsias vietas, tačiau savo pajėgumą pademonstravo A. Jurkevičius, iškovojęs antrąją poziciją. Pasirodo šiam atletui dar buvo ne paskutinis apdovanojimas. Išvykęs į Olandiją, Roterdame A. Jurkevičius savo grupėje vėl priminė save, tapdamas nugalėtoju.

Grįžęs namo, iš karto jaunuolis gegužės 13-13 dienomis kibs į atlapus varžovams jau kitose tarptautinėse dziudo varžybose.

GYTIS RAMANAUSKAS