Paskelbtas Futbolas

Jonavos futbolininkai išvykoje sensacingai nugalėjo „Žalgirį“

Pirmadienis, 02 April 2018 10:52 Parašė 

A lygos sezono pradžioje 4 turusnė vieno įvarčio nepraleidęs Vilniaus „Žalgiris“ penktadienio vakarą namie turėjo pripažinti įspūdingą kovą ir užsidegimą pademonstravusių FK „Jonavos“ futbolininkų pranašumą, rezultatu 1:2.

„Sportimos“ arenoje vykusių 5-tojo turo rungtynių pradžia buvo nukelta dėl techninių problemų. Mačą agresyviau pradėjo Jonavos futbolo klubo atstovai, o jau 8-ąją min. puikia proga nepasinaudojo puolėjas Laurynas Stonkus, tačiau jonaviečiui pristigo taiklumo. 15-ąją min. žalgiriečių atstovas Serge Nyuiadzi įspūdingu reidu aplenkė Jonavos gynybos liniją ir nepaisydamas įspūdingų vartininko Guilherme Cioletti pastangų įmušė pirmąjį mačo įvartį. Netrukus prasidėjo Ernesto Veliulio benefisas. Jonavos miesto ekipos saugas visų rungtynių metu „terorizavo“ oponentų gynybą ir pastoviai tikrino žalgiriečių vartininko Džiugo Bartkaus budrumą. Po pirmosios rungtynių dalies rezultatu 1:0 pirmavo FK Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai.

Antrajame kėlinyje žaidimas neatpažįstamai pasikeitė, o „Žalgiris“ prarado turėtą iniciatyvą. Tuo pasinaudoję jonaviečiai iš karto ėmė grasinti vicečempionų vartams. Iš pradžių pavojingą Rony Santoso smūgį blokavo Saulius Mikoliūnas, po to E. Veliulis mušė greta virpsto.

„Žalgirio“ gynyba subyrėjo kėlinio viduryje. 62-ąją min. vartininkui Džiugui Bartkui nesėkmingai įžaidus kamuolį, Jonavos futbolininkai keliais perdavimais priekyje surado L. Stonkų ir šis smūgiavo tiksliai – „Jonavos“ komandos stovykloje pasigirdo džiaugsmo šūkiai, o rezultatas tapo lygus – 1:1. Vos po 5 min. L. Stonkus džiaugėsi antruoju savo įvarčiu, išvedusiu „Jonavą“ į priekį. Aikštės krašte kovingai sužaidęs Vytautas Lukša perėmė kamuolį ir atliko perdavimą L. Stonkui, kuris tokia dovanėle pasinaudojo – 1:2. Po ketvirtojo įvarčio šiame sezone Laurynas pripažintas rezultatyviausiu A lygos žaidėju po 5-ojo turo. Geros naujienos „Jonavos“ komandoje nesibaigė – į aikštę 75-ąją min. išbėgo po rankos traumos grįžęs Tadas Eliošius, ko ne iškart sukūręs dvi pavojingas progas. 84-ąją min. žalgiriečiams pavyko pasiųsti kamuolį į tinklą, tačiau buvo pakelta nuošalės vėliavėlė.  Rungtynių pabaigoje žalgiriečiai surengė tikrą „Jonavos“ vartų apgultį, tačiau jų bandymai išlyginti rezultatą buvo netikslūs. Tuo metu jonaviečiai ne tik sėkmingai gynėsi, bet ir sukūrė puikių progų dar labiau padidinti persvarą. Po finalinio švilpuko „Jonavos“ futbolininkai džiaugėsi sensacinga pirmąja sezono pergale rezultatu 1:2.

FK „Jonava“ vyr. treneris Filipe Ribeiro po pergalingų rungtynių buvo labai patenkintas: „Džiaugiuosi, kad pagaliau pavyko nuskinti sunkaus darbo rezultatus. O dar maloniau, kad tai pavyko padaryti vienos iš geriausių Lietuvos komandų namų aikštėje. Oponentų komanda puiki, tačiau mes žaidėme dar geriau. Didžiuojuosi savo vaikinais, o ypač jų energija antrojoje rungtynių dalyje.“

FK „Žalgiris“ vyr. treneris Aurelijus Skarbalius po varžybų apgailestavo, kad nepavyko sėkmingai sužaisti antrosios rungtynių dalies: „Pirmojoje rungtynių dalyje atrodė, kad viskas yra gerai, pavyko pirmiems pasižymėti. Antrojoje rungtynių dalyje mus iš vėžių išmušė jonaviečių energija ir agresyvumas. Nekeičiau žaidėjų, nes manau, kad žaidėjai, buvę aikštėje, demonstravo pakankamai gerą žaidimą. Pavyko ir antrojoje pusėje pasižymėti, tačiau patekome į nuošalę. Reikia dirbti toliau, sezonas ilgas.“

Kitas A lygos rungtynes FK „Jonava“  žais balandžio 4 d. 18 val. Kaune, kur susitiks su Kauno „Stumbro” futbolininkais. 

FK „Jonava“ inf.