Paskelbtas Renginiai

Protų kovas laimėjo Čičinų galvočiai

Ketvirtadienis, 22 March 2018 15:03 Parašė 

Jonavos viešojoje bibliotekoje du mėnesius – vasarį ir kovą, kaip ir pernai, vyko protų kovos, kuriose dalyvavo miesto ir kaimo bibliotekose suburtos galvočių komandos. Vadinamasis bibliomūšis buvo skirtas Lietuvos atkūrimo 100-mečiui, jo užduotis sudarė klausimai iš kultūros, politikos, literatūros, sporto istorijos, teko prisiminti ir Jonavos krašto praeitį.

Prieš keletą dienų susumuoti antrojo turo paskutinio susirėmimo per „Skype“ rezultatai. Tarp aštuonių susigrūmusių komandų, pasirodo, tiksliausiai į klausimus atsakinėjo Čičinų galvočiai, pasivadinę „Kraštiečiais“. Jie surinko 196 taškus iš 200 galimų ir 5 taškais pralenkė Žeimių bibliotekos rinktinę. Įdomu, kad po 2017 m. vykusių kovų šios abi komandos buvo surinkusios vienodą taškų skaičių ir dalijosi pirmomis vietomis. Trečioje pozicijoje liko „Jonavos ainiai“, pateikę, deja, ne vieną neteisingą arba ne visai teisingą atsakymą ir tesurinkę 173 taškus. Toliau sekė Šveicarijos „Avilys“, Juškonių „Lankesa“ ir „Šilai“, dar toliau – Kuigalių, Užusalių komandos.

Čičinų „Kraštiečiai“ dvejus metus suko galvas ne veltui. Jiems Viešosios  bibliotekos administracija skiria ekskursiją į Valdovų rūmus. Komanda, kurios branduolį sudarė bendruomenės pirmininkas Juozas Plukys, politikas, rajono Savivaldybės tarybos narys Remigijus Osauskas, vietos kultūros centro vadovė Loreta Ratautienė, bibliotekininkė Odeta Barkauskienė, taip pat Ilona Damarackienė ir Laura Spietinienė, iš anksto džiaugiasi laimėjimu ir nykščiais rodo savo susitelkimą.

Kaip sakė Viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Regina Lukoševičienė, sumanymas, paskatinęs skaitytojus dar labiau susidomėti istoriniu jubiliejumi, pavyko. Džiugu ir stebėtina, kad visus šimtą klausimų bibliomūšiui pateikė jonavietis, diplomuotas mokytojas lituanistas Kęstutis Petras Grigaliūnas. Tokio protų mūšio galėtų pavydėti daugelio rajonų bibliotekos.

Milda UŽKURYTĖ