Paskelbtas Sportas

MMA čempionate kovingumą demonstravo ir sporto klubo „Faiteris“ atletai

Pirmadienis, 05 March 2018 08:37 Parašė 

Sporto klubas „Faiteris“ kartu su Lietuvos MMA ir Džiudžitsu federacija į Jonavą sukvietė šių sporto šakų atletus. Į sporto areną atvyko ne tik Lietuvos sportininkai, bet ir svečiai iš Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos. Čia vyko mėgėjų čempionatas „Open Baltic amateur championship“.

Čempionate dalyvavo apie 130 sportininkų iš 24 klubų. Kovos vyko ne tik ant tatamio, bet ir narve. Ant tatamio kovojo atletai iki 16 metų. Jiems taisyklės buvo supaprastintos, dedami šalmai su grotomis, kad apsaugotų nuo traumų. Tuo tarpu vyresni kovėsi narve. Iki 18 metų buvo privalomi šalmai, o vyresniems buvo neprivaloma ir tik patys sprendė ar dėtis šalmą.

Kovos vyko tiek vaikų ar moterų, įvairių amžiaus grupių jaunimo ar suaugusiųjų kategorijose, kuriuose ant prizininkų pakylos lipo ir ne vienas SK „Faiteris“ atstovas.

Trečiąsias vietas užėmė Mindaugas Motiekaitis ir Kamilė Diržininkaitė, bet pastarieji atletai po varžybų liko šiek tiek nusivylę. Kaip teigė klubo vadovas Arnoldas Lukošiūnas ši prizinė vieta ir teigiamas rezultatas, bet patys sportininkai iš savęs reikalauja didesnių laimėjimų. Būtent intensyvios treniruotės atletams padės stiprinti silpnąsias savo vietas.

Ant antrosios vietos laiptelio lipo net keturi šio klubo sportininkai. Vienas iš šių sportininkų buvo jonavietis Nojus Rimdeika. Kadangi, jo amžiaus kategorija prasideda nuo 40 kg, o Nojus sveria tik 30 kg, jam nuolat tenka kovoti su gerokai sunkesniais atletais. Visgi, jonavietis sportininkas turi charakterį. Sunkiose kovose nugalėjo du varžovus, bet jėgų pritrūko finale. N. Rimdeika dar nespėjo atsistatyti po ilgą laiką turėtos traumos, nes tik ne per seniausiai pradėjo vėl sportuoti. Jo užimta antroji vieta – puikus rezultatas.

Į finalą pateko dar vienas jonavietis Nojus Lipnegovas, kuris lemiamą kovą pradėjo labai gerai, visą kovą turėjo persvarą, bet iki kovos pabaigos likus kelioms dešimtims sekundžių, su varžovu kartu nukrito į parterį , esant labai nepatogioje padėtyje. Varžovas tuo pasinaudojo, užlaužė ranką. Šiam sportininkui tokios varžybos buvo pirmos, todėl lemiamu momentu pritrūko ir patirties.

Medaliu pasidabino ir jonavietė Ugnė Leskauskaitė, kuri pasiekė antrąją vietą. Klubo vadovas A. Lukošiūnas sportininkę ragina daugiau dėmesio skirti imtynių parteryje treniruotėms. Sustiprėjusi imtynėse bus grėsminga varžovė kitoms merginoms.

Dar vienas klubo sportininkas Dominykas Lukšė iškovojo antrąją vietą. Jaunuolis stebina gerąja ta žodžio prasme. Nuo praėjusių metų spalio mėnesio pradėjęs treniruotis grappling imtynes ir MMA, jau dabar rodo puikius rezultatus. Ir šiose varžybose antroji vieta atletui buvo aukštas pasiekimas.

Čempionato šeimininkai SK „Faiteris“ sportininkai įrodė savo pajėgumą dar trejose kategorijose, kur atletai netgi tapo nugalėtojais. Jonavietis Mantas Rimeika nesutiko pasipriešinimo ir buvo žymiai pranašesnis už varžovus ir smūginėje, ir parteryje imtynių technikose. Savo varžovus jonavietis įveikė anksčiau laiko.

Labai pergalių ištroškęs buvo Robertas Keršys, kuris jautė pergalių badą. Šis sportininkas kurį laiką buvo pasitraukęs iš MMA kovų, kuriam tokios varžybos jam klostėsi ne itin sėkmingai. Pademonstravęs gražią techniką ir didelį norą nugalėti, tapo čempionu.

Sparčiai renka patirtį ir dalyvauja beveik visose varžybose. Taip apibūdinti galima dar vieną klubo atstovę Gretą Vitkutę, kuri šiose varžybose nesurado rimtesnės varžovės. Ji buvo daug pranašesnė ir varžoves įveikusi be didesnio vargo, tapo nugalėtoja. Varžovės buvo gerai žinomos, todėl G. Vitkutė tuo pasinaudojo ir savo pranašumą įrodė pergalėmis.

 Klubo vadovas ir treneris Arnoldas Lukošiūnas dėkoja treneriams Tomui Svirskiui, Matui Vaicekauskui, Rokui Karobliui už gerą darbą, ruošiant sportininkus varžyboms

Organizatoriai taip pat už bendradarbiavimą dėkoja Jonavos rajono savivaldybei, Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorei Reginai Stupurienei, Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorės pavaduotojui Laurynui Gailiui, Jonavos merui  Eugenijui Sabučiui.

GYTIS RAMANAUSKAS