Paskelbtas Renginiai

Atverstas naujas istorijos puslapis

Antradienis, 20 February 2018 10:21 Parašė 

Po šv. Mišių ir iškilmingo minėjimo Santarvės aikštėje jonaviečiai ir miesto svečiai rinkosi į Jonavos sporto areną, kur vyko koncertas „Naujas istorijos puslapis".

Renginio metu ekrane buvo rodoma dokumentinė medžiaga, kuri jau įeis į naujos istorijos puslapius. Visus svečius ir jonaviečius sveikino rajono meras Eugenijus Sabutis „Į Lietuvos nepriklausomybę kiekvienas iš mūsų turime įdėti kažką. Įdėkime save, savo šeimą, savo bendruomenę, savo miestą“, – linkėjo meras.

Jonavos kūno kultūros ir sporto centro (JKKSC) direktorės pavaduotojas Laurynas Gailius pasakojo, kaip jonaviečiai atsiliepė į Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Vasario 16-ąją švęskime linksmai ir išradingai“. Vasario 6 d. Jonavos sporto arenoje buvo duotas startas šimtmečio kelionei „Lietuva Jonavoje“. Likus 10 dienų iki Lietuvos 100-mečio, Lietuvos vėliava ir dėlionė iš šešių gabalų keliavo po penkias Jonavos seniūnijas, nes Lietuvos kontūras, patalpintas rajono žemėlapyje, ribojasi su tam tikrų seniūnijų centrais: Žeimiais, Bukonimis, Upninkais, Rukla ir Šveicarija.

Atvykus vėliavai ir dėlionės gabalui į tam tikrą seniūniją, šie simboliai įteikti bendruomenėms. Vėliava buvo iškelta kiekvienoje seniūnijoje, o dėlionė vasario 16 d. sugrįžo į Jonavos sporto areną per šimtmečio koncertą ir buvo sudėta į vieną paveikslą – Lietuvos kontūrą.

Džiugu, kad Pasaulio lietuvių bendruomenę sudaro net 36 kraštų ir valstybių bendruomenės. Lietuvaičiai stengiasi palaikyti ryšius su Lietuva. Nesvarbu, ar jie gyvena Didžiojoje Britanijoje, Argentinoje, ar Australijoje, lietuviai kuria savo svajones, nepaliaujamai myli savo kraštą, leidžia savąją spaudą. Neabejojame, kad kiekvieno širdyse kirba noras grįžti į Lietuvą... Ypač entuziastingai Lietuvos atkūrimo 100-ąsias metines paminėjo estai ir latviai. Ekrane matėme, kaip akcijos „Šimtmečio sujungti“ supintos trispalvės apyrankės pasiekė Taliną ir čia gyvenantys lietuvaičiai jomis pasipuošė.

Dalyvavo Baltijos šalių atlikėjai: Curly strings (Estija), Samanta Tina (Latvija), Gytis Paškevičius, Arvydas Vilčinskas ir Jonavos moksleiviai, muzikos garsais drebino Jonavos sporto areną drebino jaunieji akordeonistai ir sveikino visus jonaviečius su gimtadieniu!

Eitvydė PRANEVIČIENĖ