Paskelbtas Sportas

Baseine šimtmečio dvelksmas

Pirmadienis, 19 February 2018 08:48 Parašė 

Jonavos jaunieji plaukikai su trenere Virginija Juodeikiene nusprendė išradingai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir pasinerti į baseiną. Trenerė plaukimo jaunimą moko Kauno povandeninio sporto klube „Hiperionas“. Treniruotės vyksta Kaune bei jau atnaujintame Kūno kultūros ir sporto centro baseine.

Šįkart sporto centro baseine trenerė sumąstė netradiciškai paminėti Šimtmetį ir tai padovanoti Lietuvai gimtadienio proga. Jaunieji plaukikai baseino nuotolį siekė įveikti 100 kartų estafetės principu su plaukmenimis. Šiam bendram tikslui susivienijo ir VšĮ „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras“. Kaip teigė šios įstaigos direktorė Joana Gudžiūnienė, šiam šventiškam renginiui nuotaiką giedant tautišką giesmę kėlė lavinimo centro choro „Viva“ merginos su savo balsais, prisijungusios prie sportininkų ir jų tėvelių. Bendras, gražus darbas – parodyti, kaip vaikai myli Lietuvą, kaip jie myli savo kraštą, gerbia ir švenčia šventes.

 „Mūsų šventės mintis – šimtas kartų plaukimas per baseiną - dešimt vaikų per baseiną plaukė po dešimt kartų. Jame dalyvavo jauniausi Jonavos plaukikai-povandenininkai. Tai reiškia, kad jie pirmiausia išmoksta plaukti, paskui jie treniruojasi su plaukmenimis, o vėliau plaukia su vamzdeliu, ką buvo galima pamatyti šiame renginyje, - šventiškai nusiteikusi kalbėjo trenerė V. Juodeikienė. – Tokiu būdu siekėme ne tik Jonavos baseino, bet ir šalies rekordo, kai plaukta su plaukmenimis ir vamzdeliu“.

Tokiame šventiniame plaukime lankėsi ir su tokia idėja sveikino Jonavos rajono mero pavaduotojas Erlandas Andrejevas, UAB „Jonavos vandenys“ direktorius Mindaugas Sinkevičius bei Lietuvos povandeninio sporto federacijos viceprezidentė, rašytoja, poetė, žurnalistė Dalia Teišerskytė.

„Noriu padėkoti savivaldybei už tokią puikią dovaną - suremontuotą baseiną. Aš kai įėjau, tai tiesiog nudžiugo ir akys, ir dūšia, - prieš šventinį renginį kalbėjo ir dėkojo D. Teišerskytė. - Kitas padėkos žodis – trenerei, kuri įgyvendino tokį sumanymą. - Už tokias nerimstančias sielas, už talentus mene ir sporte, už tėvelių meilę ir už mūsų visų Tėvynę. Visiems šimtą kartų valio“.

Prie šios gražios idėjos prisidėjo ir estafetiniame plaukime dalyvavo jau plaukime aukštų rezultatų siekiančios sesės Martyna ir Viktorija Petraškaitės, Augusta Chlamko, Rasa Veiverytė, taip pat Oresta Korolkovaitė, Daumantas Juzėnas su sese Monika Juzėnaite, Daniel Suchov, Deimantas Eidukaitis bei Aneta Lukičiovaitė.

Nors ir ne varžybos, bet teisėjauti padėjo Ina Ribašauskaitė, šios sporto šakos tarptautinė sporto meistrė bei jonavietis plaukikas Erikas Vaškevičius, kuris Europos ir pasaulio čempionatuose iškovojęs bronzos medalius.

Po šimtojo plaukimo, visiems dalyviams vicemeras E. Andrejevas įteikė dovanėles, o vėliau jaunieji plaukikai pasivaišino ir šiai progai paruoštu tortu. Trenerė V. Juodeikienė padėkojo ir vaikučių tėveliams, kurie šventiškai papuošė baseino aplinką.

GYTIS RAMANAUSKAS