Paskelbtas Futbolas

Futbolo turnyre policininkų, karių, merginų bei pabėgėlių kovos

Pirmadienis, 19 February 2018 08:44 Parašė 

Artėja Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetis. Ta proga ir Jonavoje vyksta įvairūs renginiai šiai datai paminėti. Sporto arenoje rinkosi sportą mėgstantys žmonės, kurie sudalyvavo salės futbolo turnyre. Šio turnyro organizatoriaus Jonavos rajono policijos komisariato viršininkas Šarūnas Martinkėnas teigė, kad pareigūnai atsiliepė LR prezidentės kvietimą švęsti išradingai bei pakviesti prisijungti kitas organizacijas.

„Jei pasakyčiau šiek tiek su humoru, tai labai norime iš prezidentės gauti vėliavą, - šmaikščiai kalbėjo komisariato viršininkas Š. Martinkėnas. – Visgi, iš tikrųjų dar seniau planavome, kaip paminėti šitą šventę. Pakalbinom kariškius, pabėgėlių centro darbuotojus, Ruklos seniūnijos atstovus ir visi pritarė šiai minčiai surinkti komandas ir sužaisti salės futbolą. Nors ir visos komandos apdovanotos, bet tai daugiau draugiškos, simbolinės varžybos, susitikti, pabendrauti, parodyti, kad gali iš skirtingų stovyklų sėkmingai sportuoti, bendrauti“.

Organizaciniais reikalais rūpinosi Jonavos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Larisa Paklina. Pasak pareigūnės, pasiūlius tokį renginį, visos kviestos institucijos sutiko sudalyvauti ir taip simboliškai paminėti šimtmetį.

„Sužinoję apie tokį renginį ir kad, yra į jį pakviesti, su dideliu entuziazmu priėmė kvietimą sužaisti tokį futbolą, nors jiems neįprasta žaisti salėje, - kalbėjo Ruklos pabėgėlių priėmimo centro direktorius Robertas Mikulėnas. – Jie daugiau sportuoja lauke, todėl centro gyventojams buvo nauja patirtis. Kiek buvo atvažiavusių įvairių tautybių pabėgėlių, jie visi daugiausia mėgo ir mėgsta žaisti futbolą. Tokia policijos sumanyta atrakcija mūsų gyventojams buvo šauni ir pagirtina iniciatyva“.

Tad salės futbolo turnyre varžėsi keturios komandos: Jonavos rajono policijos komisariatas (PK), Ruklos Pabėgėlių priėmimo centras (PPC), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo motorizuotas pėstininkų batalionas (LDK Algirdo MPB) bei Ruklos seniūnija, kuriai atstovavo mergaičių futbolo komanda (trenerė Eglė Kazlauskienė).

Prieš varžybas komandų vadovai ištraukė burtus, kurie lėmė, jog pusfinaliuose karių komanda susitiko su Ruklos PPC ekipa, o jaunosios futbolininkės jėgas išmėgino su policijos pareigūnais. Šiame varžybų etape komandos pasižymėjo įvarčių gausa. Kariai be didesnio vargo net 11:3 įveikė pabėgėlių komandą, o policijos pareigūnai 5:2 nugalėjo jaunąsias futbolininkes.

Kovoje dėl trečiosios vietos susitiko abi Ruklos komandos. Pabėgėlių priėmimo centro treneris Algimantas Kšivickas gyventojams padeda formuoti požiūrį į sportą ir teikia žinias tiek treniruoklių salėje, tiek ir esamame aikštyne, kur centro gyventojai išmėgina įvairias sporto šakas ir rungtis.

„Po truputį propaguojam ir pateikiam įvairų sportą pagal turimą inventorių, tačiau sirai ar pabėgėliai iš Eritrėjos mėgsta futbolą, o ukrainiečiai noriai priima ir kitas sporto šakas, tarp kurių aišku, krepšinis ar stalo tenisas. Yra specifinės šalys, kurios turi ir savo specifines sporto šakas“, - po varžybų kalbėjo treneris. – Turnyre atrodėme gan pusėtinai, nes kitose komandose buvo ir tų futbolo „grynuolių“, kuriems futbolas – beveik kasdienybė“.

Turnyre PPC komandą sudarė  Eritrėjos, Sirijos, Ukrainos futbolo entuziastai. Pastarieji tik pačioje rungtynių pabaigoje įmušė pergalingus įvarčius prieš Ruklos seniūnijai atstovavusią mergaičių komandą (4:1).

Nors turnyras buvo draugiškas, bet finale tikrai netrūko emocijų, nes nugalėtoją lėmė vienintelis įvartis. Jį pasiekė nugalėtojais tapę kariai. Antrosios vietos taurė ir medaliai įteikti organizatoriams – policijos pareigūnų futbolo komandai.

Po varžybų vyko apdovanojimų ceremonija. Joje netrūko daugybės apdovanojimų, nes juos gavo visos keturios komandos. Atskirose pozicijose apdovanota geriausia turnyro vartininke pripažinta Rimantė Kazlauskaitė, o geriausiu viso turnyro žaidėju tapo Pavel Ivaško iš Algirdo MPB komandos.

Varžybų organizatoriai dėkingi sporto centrui, kuris suteikė galimybę pasinaudoti erdve arenos sporto sale.

GYTIS RAMANAUSKAS