Paskelbtas Aktualijos

Vaiko pinigai gyventojus pasieks laiku

Ketvirtadienis, 15 February 2018 11:26 Parašė 

Iki šios dienos elektroniniu būdu ir tiesiai per šalies savivaldybes pateikta 191 tūkst. prašymų dėl išmokos vaikui, iš jų jau priimta per 113 tūkst. sprendimų dėl 158,7 tūkst. vaikų (kadangi vienas prašymas gali būti už du ar daugiau vaikų). Iš viso išmokai mokėti ir administruoti šiemet skirta 231,6 mln. eurų, iš kurių administravimui – 4,5 mln. eurų.

Jonavos rajone sausio mėnesį dėl išmokos vaikui buvo priimti 2572 prašymai, iš jų 1209 – elektroniniai. Visi prašymai buvo apdoroti ir priimti sprendimai (turintiems teisę į išmoką) skirti išmoką. Socialinės paramos skyriaus darbuotojai dirbo po darbo valandų ir savaitgaliais, kad visi, pateikę prašymus sausio mėnesį, vasario mėnesį gautų išmokas, nežiūrint į tai, kad spendimas dėl išmokos skyrimo gali būti priimtas per 30 d. nuo prašymo priėmimo.

Primename, kad išmokos vaikams į banko sąskaitas pervedamos kiekvieno mėnesio 12 d. ir mokamos už praėjusį laiką. Vasario mėnesį mokami pinigai už sausio mėnesį.

Jonavos rajono savivaldybėje gyvena 8291 vaikas, kuris turi teisę pagal Išmokų vaikams įstatymą nuo šių metų sausio 1-osios gauti išmoką vaikui. Primename, kad ši išmoka skiriama kiekvienam vaikui nuo gimimo dienos iki 18 m. ir vyresniam, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą.

Daiva ŪSELIENĖ 
Socialinės paramos  skyriaus vedėja