Paskelbtas Renginiai

Susitikime su legendine šokėjų pora netrūko nei rimtų temų, nei juoko

Antradienis, 05 December 2017 11:20 Parašė 

Pasitikdamas Lietuvos 100-metį Kultūros centras spalio mėnesį pradėjo vakarų-susitikimų ciklą „Lietuvos vardo ambasadoriai“. Į pirmąjį vakarą spalio 25 d. atvyko Veronika ir Vidmantas Povilioniai. Į antrąjį susitikimą (lapkričio 28 d.) pakviesti Jūratė Elena ir Česlovas Norvaišos. Vakaras prasidėjo trumpo filmuko apie legendinę porą pristatymu. Renginio vedėjas Sergejus Jefimenka, pristatydamas vakaro svečius, priminė, kad Jūratė ir Česlovas yra sportinių šokių Lietuvoje pradininkai, pirmieji šalies standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionai, ilgamečiai klubo „Sūkurys“ vadovai, medikai, Kauno miesto garbės piliečiai. Susirinkusius žiūrovus stebino pašnekovų įvairiapusiškumas. Jūratė, be kitų savo gebėjimų yra dainininkė, atlikusi ne vieną ariją iš įvairių operų šalies scenose. Česlovas svajojo tapti kosmonautu ir netgi praėjo keletą pasiruošimo etapų. Deja, šiai svajonei nebuvo lemta išsipildyti ir tam sutrukdė...ištrauktas dantis. Mat, pagal sovietmečio taisykles, kosmonautai privalėjo turėti visus dantis. Juokaudamas ar rimtai šią istoriją pasakojo Česlovas, sunku buvo suprasti, nes sveiko humoro jausmo nestokojantis svečias pokalbio metu visai rimtu veido teigė, kad labai sveika valgyti medų kartu su kritusiomis bitėmis, pasakojo, jog mėgsta valgyti sliekus, ir net tikino dresavęs žvėris. Juokai juokais, tačiau, kad pašnekovas yra dar ir puikus šaržų piešėjas, įsitikino visi vakaro dalyviai: vos per keletą minučių Č. Norvaiša nupiešė vienos iš vakaro dalyvių šaržą.

Paklausti, ar niekad nekilo mintis emigruoti, svečiai atsakė: „Mes esame apkeliavę be galo daug šalių. Pasiūlymų turėjome, ir netgi labai patrauklių, tačiau meilė Tėvynei visada buvo pirmoje vietoje. Mes net tarpusavyje nesame šia tema diskutavę. Tiesiog abu žinojome, kad norime gyventi savo tėvų žemėje“, – kalbėjo Jūratė.
Keičiantis temoms, klausantis negirdėtų patarimų, žavintis Jūratės ir Česlovo erudicija ir humoro jausmu, vakaras atėjo į pabaigą. Svečiai užrašė palinkėjimą atminimo drobėje, jiems įteikti suvenyrai ir knygos apie Jonavos rajoną.

Kitas susitikimų ciklo vakaras vyks antrąją advento savaitę, gruodžio 11 d. 18 val. Vakaro svečias – kun. teol. dr. Arnoldas Valkauskas.

Kultūros centro inf.