Paskelbtas Aktualijos

Kitąmet išmokas turėtų gauti visi vaikai

Penktadienis, 01 December 2017 07:59 Parašė 

Siekiant remti vaikus auginančias šeimas, mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę, Seimas ketina įteisinti vaiko pinigų mokėjimą visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 m. ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 m., kaip universalią išmoką.
Taip pat numatoma papildomai išmoką skirti ir mokėti: vaikui nuo gimimo dienos iki 2 m. – 28,5 euro, nuo 2 iki 18 m. ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau iki jiems sueis 21 m., – 15,2 euro skirti šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms vieną ar du vaikus, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 153 eurai. 
Minėtos papildomos išmokos šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms tris ar daugiau vaikų, būtų mokamos nevertinant šeimos gaunamų pajamų.
Išmokas papildomai gautų 400 tūkst. vaikų, iš viso – 530,8 tūkst. vaikų. Minėtai nuostatai įgyvendinti 2018 m. biudžete papildomai turėtų būti skirta 195 mln. eurų.

Išmokos gavimo tvarka

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad kreiptis dėl universalios 30 Eur išmokos reikės tik vieną kartą – elektroniniu būdu arba raštu. Elektroninis parašas nebūtinas. Kreipiantis dėl išmokos, papildomų dokumentų teikti nereikės.

Pateikti prašymą išmokai vaikui gauti nuo 2018 m. sausio 1 d. bus galima elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt. Prisijungimas galimas per banką, taip pat su elektroninėmis atpažinties priemonėmis.

Alio Jonava inf.

Taip pat prašymą bus galima pateikti raštu savivaldybėje. Kartu reikės pateikti asmens dokumentą, jokių papildomų dokumentų kreipiantis nereikės.

Gyvenimo sąlygų tikrinimas – tik socialinės rizikos šeimose

Išmokos vaikui esmė – kad būtų užtikrinami vaiko interesai. Dėl to gyvenimo sąlygos gali būti tikrinamos tik šeimose, susiduriančiose su socialine rizika, užtikrinant su šeima dirbančio socialinio darbuotojo pagalbą ir parenkant išmokų mokėjimą nepinigine forma.

Išmoka vaikui, kaip ir kitos socialinės išmokos, bus mokama už praėjusį mėn. ir grąžinama už 12 praėjusių mėn. Tai reiškia, kad Seimui priėmus įstatymo pataisas ir visiems tėvams įgijus teisę į išmoką vaikui nuo sausio 1 d., net jeigu tėvai kreiptųsi ir 2018 m. lapkričio mėn., išmoka bus išmokėta nuo 2018 m. sausio 1 d. Vadinasi, nėra būtinybės kreiptis jau 2018 m. pradžioje.