Užkirstas kelias skaudžiai nelaimei

Penktadienis, 24 November 2017 07:53 Parašė 

Antradienį bandyta nukirsti svarbiausią geležinkelių arteriją Lietuvoje. Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ specialistai lapkričio 22-osios naktį aptiko, kad buvo bandyta išardyti Vilnių ir Klaipėdą jungiančius geležinkelio bėgius.

Nustatyta, kad ruože tarp Žeimių ir Lukšių (Jonavos r.) buvo nuimtos kelios tvarslės – jungiamosios bėgių dalys. Šiuo ruožu pravažiuoja tiek keleiviniai traukiniai iš Vilniaus į Klaipėdą, tiek į uostą važiuojantys krovininiai traukiniai.

Kilus pavojui eismo saugumui, traukinių eismas minėtame ruože buvo sustabdytas. Bėgiai operatyviai sutvarkyti ir, nelikus pavojaus, traukinių eismas atnaujintas. „Lietuvos geležinkelių“ Prevencijos departamento operatyvios kontrolės darbuotojai kreipėsi į policiją ir padėjo vykdyti paiešką. Įtariamieji tą pačią naktį buvo sulaikyti. Tai du Kėdainių rajono gyventojai, gimę 2000 m. ir 2002 m., įtariami ardę ir ketinę pasisavinti geležinkelio bėgių tvarsles. Pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl vagystės. Įtariamiesiems gresia bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki 6 m. 

„Užkirstas kelias ne tik turto vagystei ir strateginės infrastruktūros sugadinimui, bet ir galimai katastrofai. Šiuo geležinkelio ruožu vyksta intensyvus tiek keleivinių, tiek krovininių traukinių eismas. Galime tik spėti, kokių baisių pasekmių galėjo turėti toks bėgių ardymas. Laimei, „Lietuvos geležinkelių“ specialistai operatyviai sureagavo ir pašalino grėsmę. O greita policijos reakcija padėjo sulaikyti įtariamuosius“, – teigė „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

„Alio Jonavos“ inf.