Paskelbtas Miesto naujienos

Mūsų mieste vyks didžiausia Lietuvoje žiemos sporto šventė

Antradienis, 14 November 2017 11:26 Parašė 

LTeam olimpinis žiemos festivalis keičia miestą. Įprastai vykdavusi Druskininkuose, kitų metų vasario 3 d. didžiausia Lietuvoje žiemos sporto šventė vyks Jonavoje, Joninių slėnyje.
Paplūdimio tinklinis ant sniego. Lietuvos sporto talismanų rinktinė prieš pasaulio talismanų rinktinę. Tai – pagrindinės naujovės, kurios į mūsų miestą privilios daugiatūkstantinę žiemos sporto mėgėjų minią. Planuojama, kad renginyje dalyvaus 8–9 tūkst. žiemos sporto entuziastų. Sportinį alkį jie numalšins varžydamiesi arba išbandydami lygumų ir kalnų slides, greitąjį čiuožimą, ledo ritulį, šiaurietišką ėjimą, alpinizmą, kerlingą, bėgimą, sniego tinklinį – daugiau nei sporto 20 rungčių.

 Televizoriaus žiūrėjimą keičia sportu

„Šis žiemos renginys mums ypač brangus, nes šį kartą jis sutaps su Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių pradžia. Tai lyg įvadas į didžiausią pasaulyje metų sporto renginį, dar viena paskata susipažinti, išbandyti, domėtis žiemos sportu bendrai ir konkrečiomis jo šakomis. LTeam olimpinis žiemos festivalis keliasi į Lietuvos centrą. Daugėja iššūkių organizatoriams, bet tuo pačiu tikime, kad vėl sulauksime rekordiškai daug dalyvių. Jonavoje tilpsime visi, rezervuokime vasario 3-iąją“, – praėjusią savaitę festivalio spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo ir mūsų rajono meras Eugenijus Sabutis, kalbėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Pirmą kartą LTeam olimpinis žiemos festivalis vyko 2014 m. Ignalinoje. Tąkart šventėje dalyvavo 2 tūkst. žiemos sporto entuziastų. 2015–2017 m. didžiausia Lietuvoje žiemos sporto šventė vyko Druskininkuose, o dalyvių skaičius išaugo iki 6 tūkst.

„Prieš pradėdami organizuoti renginį manėme, kad žiemos sportą Lietuva mėgsta tik žiūrėti per televizorių. Tačiau šis festivalis parodė, kad lietuviams yra realus žiemos sporto poreikis“, – tęsė D. Gudzinevičiūtė.

 Rajono meras bėgioja ir žiemą

„Žiema – nepelnytai primiršta, o tai nėra teisinga. Vasarą turime kamuolį, krepšį, vartus, o žiemą – slides, roges, snieglentes. Matau visų sporto šakų lygybę, todėl siekiame, kad Jonavoje būtų galima sportuoti ir šaltuoju metų laiku“, – sakė Jonavos rajono meras E. Sabutis.

Rajono meras pabrėžė, kad būtent dėl šių priežasčių mūsų mieste jau trečius metus veikia slidinėjimo trasa, miestas įsigijo sniego patrankas ir gali tapti traukos centru žiemos sporto mėgėjams.

„Palaikome idėją ir prie LTeam olimpinio žiemos festivalio organizavimo prisidedame infrastruktūros vystymu. Suprantame, kad ši šventė pritrauks daug turistų, skleis miesto vardą. Norime, kad žmonės girdėtų, matytų Jonavą, ją aplankytų ir net išbandytų“, – kalbėjo E. Sabutis.

Aktyviai sportuojantis meras patikino dalyvausiąs didžiausiame Jonavos sporto istorijoje renginyje ne kaip žiūrovas ir žada pasirinkti olimpinės mylios bėgimą.

Jonavoje – 16 m laipiojimo siena, sniego tinklinio ir ledo aikštelės

Iki vasario 3 d. Jonavoje išdygs 16 m aukščio laipiojimo siena, keturios sniego tinklinio turnyrui skirtos aikštės ir mažiausiai viena dirbtinio ledo aikštelė su bortais. Tuo įsitikinęs Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktorius Vitalijus Vasiliauskas.

„Per daugelį metų prisitaikėme prie lietuviškų žiemų, didžioji dalis mūsų turnyrų ir varžybų vyksta bet kokiu oru. Programa vis dar plečiama, turime naujų sportų ir turnyrų. Esant žiemiškoms gamtos sąlygoms jų tiesiog padaugės. Ir visos jos bus skirtos visiems pagal jų poreikius – vaikams, šeimoms, pradedantiesiems, pažengusiems, mėgėjams ir profesionalams“, – sakė LOF direktorius.

Remdamasis festivalio organizavimo patirtimi, V. Vasiliauskas skaičiuoja, kad į Jonavą iš kitų Lietuvos miestų atvyks apie 4–5 tūkst. dalyvių. Manoma, kad žiemos sportą išbandys ir toks pats jonaviečių skaičius.

„Mūsų tikslas – plėsti renginių geografiją. Jonava pasirinkta neatsitiktinai, nes yra geografinis Lietuvos vidurys, į kurį tiesiog lengva atvykti iš bet kurio kito miesto“, – sakė V. Vasiliauskas.

Atvykus galima ne tik sportuoti, bet ir pasižvalgyti. Spalvingiausios, ko gero, bus talismanų varžybos, kurias renginio organizatorius rekomenduoja bent kartą gyvenime pamatyti savo akimis. Penki Lietuvos talismanai improvizuotoje daugiakovėje susigrums su kolegomis iš aplinkinių šalių – Lenkijos, Suomijos, Prancūzijos, Latvijos, Baltarusijos. Galimybe atvykti į Lietuvą susidomėjo apie trisdešimt talismanų, o kurie iš tikrųjų atvyks į festivalį, paaiškės sausio mėnesį.

Sniego tinklinis – naujovė, „Winter Challenge“ – būtinybė

Pasak Lietuvos tinklinio federacijos prezidento Dariaus Čerkos, sniego tinklinis – naujovė Lietuvoje, bet ne pasaulyje. Būtent ji bus pristatyta Jonavos gyventojams ir svečiams vasario 3 d.

„Pasaulyje sniego tinklinis pakankamai populiarus. Dažniausiai jis žaidžiamas slidinėjimo kurortuose, pasimėgauti šiuo žaidimu susirenka pilnos tribūnos. Žaidimas žaidžiamas pagal paplūdimio tinklinio taisykles, du prieš du, tiesa, žaidžiama ne iki 21 taško, o iki 11. Žaidėjų apranga – termo, avalynė – futbolo bateliai. Puriam sniegui garantuoti reikia sniego patrankų“, –  žaidimą pristatė D. Čerka.

LTeam olimpiniame žiemos festivalyje specialiai sniego tinkliniui žaisti bus įrengtos keturios aikštelės, jose varžytis galės apie 150 tinklinio mėgėjų.

Dar daugiau iššūkių žadama multi-sporto mėgėjams. Šie žiemos sporto festivalio neįsivaizduoja be „Winter Challenge“ varžybų. Praėjusiame festivalyje jiems teko čiuožti, bėgti, orientuotis, plaukti baidarėmis, šaudyti iš lanko, kopti į ledo sieną. Panašūs iššūkiai sportininkų lauks ir Jonavoje, tačiau kokie tiksliai, trasų direktorius Linas Keina neišdavė.

„Negaliu visko iškloti dabar. Paslaptis – sudedamoji „Winter Challenge“ dalis. Pasakysiu tik tiek, kad Jonava – puiki vieta tokioms varžyboms. Pabuvosime ir pramoniniuose objektuose, kokiuose dar nebuvome, o gal ir daugiau niekada nebūsime“, – žurnalistams kalbėjo L. Keina.

Dalyvio pasas – nemokamas

LTeam olimpiniame žiemos festivalyje planuojami ir aštuonių sporto šakų Lietuvos mokyklų žaidynių finalai. Tradiciškai renginį vainikuos muzikos atlikėjų koncertas.

Lteam olimpinio žiemos festivalio dalyvio pasas, leidžiantis išbandyti visas rungtis, sporto šakas ir pramogas – nemokamas. Festivalio metu aktyviai sportuojantys galės varžytis ir mokamose „Winter Challenge“, bėgimo ir kt. Varžybose. Registracija – www.lteam.lt/renginiai.

LTOK inf.

Elvio Žaldario nuotr.