Paskelbtas Gaisrai

Degė šiukšlės, tualetinis popierius ir pirtis

Trečiadienis, 25 October 2017 10:46 Parašė 

Praėjusią savaitę kilo trys gaisrai. Spalio 20 d., 13 val. 39 min., gautas pranešimas, kad Jonavoje, prie Vasario 16-osios g. 15-o namo, dega šiukšlių konteineris, priklausantis UAB ,,Jonavos paslaugos“. Tikėtina, kad gaisrą sukėlė neatsarus žmogaus elgesys.

Spalio 21-ąją, 13 val. 34 min., prie P. Vaičiūno g. 10-o daugiabučio degė lauko biotualetas. Atvykus ugniagesiams, ugnis jau buvo nuslopinta. Gaisro metu sudegė tualetinis popierius, apdegė biotualeto sienelė. Gaisro priežastis – įneštas pašalinis ugnies šaltinis.

Spalio 22-ąją, 3 val. 27 min., gautas pranešimas apie įsiplieskusią ugnį Stoškų k. (Šilų sen.), sodų bendrijoje „Stumbras“. Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai rado atvira liepsna degančią mūrinę pirtį. Gaisro metu sudegė stogas, apdegė pirties vidus. Gaisro išvakarėse pirtis buvo kūrenama ir dėl kietojo kuro krosnies įrengimo taisyklių pažeidimų vėliau užsidegė.

Ugniagesiai primena, kad būtina patikrinti, ar nuo krosnies krašto ir dūmtraukio iki degių pastato konstrukcijų yra reikiamas atstumas. Neretai būna taip, kad dūmtraukių ir krosnių sienelės liečiasi prie degių sienų ar lubų. Būtina žinoti, kad namo perdangoje nuo vidinės kamino sienelės iki degių konstrukcijų turi būti ne mažesnis kaip 38 cm nedegios medžiagos tarpas, o tarp kamino išorinės sienelės ir namo stogo degių konstrukcijų privalo būti ne mažesnis kaip 13 cm nedegantis intarpas. Be to, reikia žinoti, kad į vieną dūmtraukį negali būti jungiamos daugiau kaip dvi krosnys. Ties krosnies pakura, jeigu grindys medinės ar iš kitų degių medžiagų, privalo būti prikaltas ne mažesnis kaip 50x70 cm skardos lakštas.

Artūras ALDONIS

Jonavos PGT VPP viršininkas