Paskelbtas Sportas

Jonavos politikai ir tarnautojai – pirmųjų sporto žaidynių nugalėtojai

Pirmadienis, 02 October 2017 09:02 Parašė 

Praėjusį šeštadienį Jonavos sporto arenoje vėl šurmuliavo sporto mėgėjai. Dar visai neseniai vis dar prisimenamos Lietuvos seniūnijų finalinių varžybų peripetijos, o jau į Jonavą sugūžėjo kitokio rango sportininkai. Šįkart vyko I-osios Kauno regiono savivaldybių administracijų darbuotojų ir politikų sporto žaidynės.

 Pirmą kartą rengiamose žaidynėse turėjo dalyvauti tarnautojai ir politikai iš visų aštuonių Kauno regiono savivaldybių: Jonavos, Birštono, Raseinių, Kėdainių, Kaišiadorių, Prienų, Kauno ir Kauno rajono. Visgi, į jas neatvyko Kauno ir Prienų sporto entuziastai. Savivaldybių atstovai rungėsi stalo teniso, krepšinio 3x3, tinklinio (3x3) aikštelėse, estafetės, figūrinio važiavimo dviračiu ir smiginio rungtyse. Šias varžybas pravedė partneriai – Kūno kultūros ir sporto centras. Žaidynių tikslas – didinti Kauno regiono savivaldybių administracijų darbuotojų ir politikų fizinį aktyvumą, skatinti juos sportuoti, mankštintis, stiprinti sveikatą.

“Šių žaidynių idėja gimė  praėjusiais metais ir tikrai ne kabinetuose. Pernai mes turėjome judėjimą “Olimpinis žiedas, olimpiniu ritmu”. Čia svarbiausia dalyvauti, o ne – laimėti. Baigiamajame renginyje buvo išvystyta mintis, kad reikėtų sveikatą stiprinančiam regionui pajudėti, ne vien tiktai sėdėti savo darbo kėdėje, bet  ir pasportuoti pajudėti, kad būtume sveikesni. Taip gimė idėja atgaivinti apskrities sporto žaidynes tarp savivaldybių darbuotojų, - apie šių žaidynių atsiradimą kalbėjo VšĮ “Kauno regiono plėtros agentūros” direktorė Lina Misiukevičienė. – Svarbiausia buvo tai, kad į žaidynes atvyktų ne profesionalūs sportininkai, todėl įtraukos ir pačios populiariausios rungtynes ar šakos, kaip krepšinis, tinklinis, stalo tenisas.

„Dirbome su visų savivaldybių sporto specialistais, kurie dirba administracijose arba sporto centrų direktoriais ir buvome kelis kartus susirinkę, planavę veiklą šiems metams. Viena iš veikų kaip tik buvo suplanuota savivaldybių administracijų ir politikų sporto žaidynės. Kadangi Jonava turi labai gražią naują sporto areną, tai ir pakvietė pirmąsias tokia varžybas surengti būtent joje. Mes tuo labai džiaugiamės ir ateityje planuojame, kad rotaciniu būdu  keistis – kuri komanda šiemet laimės žaidynes ir iškels pereinamąją taurę, ta ir organizuos žaidynes jau savo savivaldybėje“, - organizacinį darbą pristatė šios agentūros projektų vadovė Elena Toločkaitė.

Tuoj po atidarymo ceremonijos, šešių savivaldybių atstovai puolė į savo rungtis. Pirmiausia buvo galima stebėti trys prieš trys krepšinio ir tinklinio varžybas, į komandinę įskaitą taškus rinko ir stalo teniso mėgėjai. Tarp šių šešių savivaldybių pirmieji pasireiškė Jonavos stalo teniso mėgėjai. Prie žaliųjų stalų labai sėkmingai rungtyniavo mero pavaduotojas Erlandas Andrejevas bei „Sodros“ Jonavos skyriaus vadovė bei Tarybos narė Alina Batulevičienė. Šie varžėsi asmeninėje rungtyje, bet kiekviena pergalė taškus nešė į komandinį kraitį. Šis dvejetas nesugebėjo atsilaikyti tik Raseinių komandai, kurie tapo nugalėtojais ir užėmė antrąją vietą.

Tačiau šie sporto mėgėjai save išmėgino smiginio rungtyje ir atsigriebė su kaupu. Ant kulnų taiklumu lipo Kėdainių politikai ar savivaldybės administracijos darbuotojai, bet jonaviečiai surinko 752 tašus ir dvidešimt keturiais aplenkę savo varžovus, tapo šios rungties pajėgiausiais.

Nuo šio dvejeto stengėsi neatsilikti ir krepšinio mėgėjai. Jonavos komanda buvo gan pajėgi, nes kai komandos nariai kamuolį laiko tikrai ne pirmą kartą. Ne vienas žaidėjas rungtyniauja ir mėgėjų krepšinio lygoje. Į pergales užtikrintai vedė savivaldybėje dirbantis teisės ir personalo skyriaus vadovas  Justas Budriūnas, miesto seniūnas Povilas Beišys, viešosios tvarkos skyriaus vyresnysis specialistas Deividas Klovas bei administracijos buhalteris Rimvydas Pačkauskas. Šis aikštelėje besikeičiantis ketvertas 4:6 turėjo pripažinti kaišiadoriškių pranašumą. Visose kitose rungtynėse Jonavos komanda šventė pergales, tačiau pasirodo, tokiais pat rezultatais varžybas baigė tie patys kaišiadoriškiai bei raseiniškiai. Buvo skaičiuojam tarpusavio rezultatai ir čia palankesnis skaičiavimas buvo Raseinių komandai. Jonavos ekipa užėmė antrąją vietą.

Labai svarų indėlį į komandinius rezultatus įnešė tinklininkai. Jonavos komanda (viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė Aira Kaunienė, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Jolita Gečiauskienė, statybos ir remonto skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas bei Žeimių seniūnijos seniūnas Fautas Pilipavičius nerado priešnuodžių tik Kaišiadorių tinklinio mėgėjams, bet tai nesutrukdė užtikrintai tapti nugalėtojais.

Po praėjusių komandinių rungčių, optimistinės nuotaikos toliau vyravo Jonavos komandos stovykloje. Po sekančios rungties buvo galima pagalvoti apie galutinę sėkmę. Estafetės rungtyje dalyviai turėjo nuo starto linijos pribėgti iki futbolo kamuolio ir jį pataikyti į didelį smiginio taikinį. Kamuolys tiesiog lipo prie taikinio, o toje vietoje buvo ir taškų kiekis. Jonavos komandą sudarė viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė Raminta Paplonskienė, remonto ir statybos skyriaus vyr. specialistė Eglė Pinkevičienė ir šio skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas bei jau minėtas buhalteris Rimvydas Pačkauskas. Kauno rajono sporto mėgėjai surado raktą į šios rungties pergalę, o jonaviečiai lygiai buvo už jų – antroje vietoje.

Prizinių vietų komplektą užbaigė figūrinio važiavimo dviračiu dalyviai. Šioje rungtyje prie pergalių galėjo prisidėti ir administracijos direktorius Valdas Majauskas bei du viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistai: Sandra Rusonienė, Aira Kaunienė bei viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistas  Deividas Kovas. Šis ketvertas užsidirbo vieną tašką, t. y. iškovojo pirmąją vietą, nes organizatoriai už pirmąją vietą skyrė 1 tšk., už antrąją – 3 taškus ir t. t. 

„Sudalyvavau taip vadinamoje merų estafetėje. Nors ir buvai priešpaskutinis, bet ne - paskutinis. Variau didelį treniruočių kamuolį ir mečiau į improvizuotą krepšį, į batutą. Sekėsi gerai,  bet šiuo metu tokiu sportu neužsiimu, tačiau pradėjau lankyti sporto klubą. Po truputį atgaunu fizinę formą ir manau, kad vėliau bus galima pereiti į kitas sporto rūšis, - tuoj po sportiškiausio vadovo rungties kalbėjo rajono meras Eugenijus Sabutis. – Mano manymu tokios varžybos reikalingos ne tik tai tam, kad kaip varžybos ir kaip praleisti laiką. Jos reikalingos tam, kad žmonės iš įvairių savivaldybių kartu pabūtu ir nebūtinai susipažintų, tiesiog pamatytų, kad mes vieni nuo kitų nelabai skiriamės, ir kad lygiai taip pat, kaip ir bet kokie žmonės, net tik dirbame kažkokį savo darbą, tačiau laisvalaikiu turime ir kitų pomėgių ir mėgstame pasportuoti. Savo pavyzdžiu, gal merai ar vicemerai, gal direktoriai ar kiti specialistai, užkrėsime ir kitus žmones, kurie pagalvos, ar kodėl nepasportavus“.

Šiose sportiškiausio vadovo rungtyje save išmėgino tik du merai. Be jonaviečio, varžėsi Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius. Tačiau nei vienas ant prizininkų pakylos nelipo. Nugalėtoju tapo Kaišiadorių administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Vaicekauskas, antrąją vietą užėmė Kauno rajono mero pavaduotojas, trečia ant prizininkų pakylos lipo Kėdainių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis.

Varžybų organizatoriai dėkingi atidarymo metu savo menines programas pristačiusiai Jonavos Senamiesčio gimnazijos šokių studijai „Juventa“ (vadovė Vilma Širkaitė) bei sporto klubui „Aero Gym“ (vadovė Jolanta Abramavičienė).

Po varžybų vienas po kito ant prizininkų pakylos lipo atskirų sporto šakų ir rungtynių nugalėtojais bei prizininkai. Labai jau dažni veidai ant jų buvo Jonavos politikai, savivaldybės darbuotojai. Susumavus visų rungčių rezultatus paaiškėjo, kad tokios žaidynės vėl turės grįžti į Jonavą, nes Jonavos komanda, surinkusi 20 taškų tapo žaidynių nugalėtoja. Jai atiteko ne tik atminimo, bet ir pereinamoji taurė. Ant antrosios vietos laiptelio užlipo būrys Raseinių savivaldybės darbuotojų ir politikų (35 taškai), o trečioji vieta atiteko Kaišiadorių komandai (42 taškai).

GYTIS RAMANAUSKAS