Paskelbtas Sportas

Išbandymas naujai trenerei – antroji vieta tradiciniame atminimo turnyre

Pirmadienis, 25 September 2017 09:04 Parašė 

Jau dvidešimt trečiąjį kartą Jonava sukvietė tinklinio komandas į tradicinį tinklinio turnyrą, nusipelniusiam treneriui Alfedui Ogonauskui atminti. Pastaruoju metu varžybos vyksta dukart per metus. Iš pradžių tarptautiniame turnyre tarpusavyje rungtyniauja  profesionalios moterų komandos. Tuo tarpu tinklinio mėgėjai, buvęs profesionalai vyrai ir moterys renkasi į antrąjį, jiems skirtą, turnyrą.

Alfredas Ogonauskas – Lietuvos Respublikos nusipelnęs treneris. Nuo 1972 metų pradėjo dirbti sporto mokykloje tinklinio treneriu. Jau 1975 m. suteiktas nusipelniusio trenerio vardas. Jis buvo ilgametis tinklinio puoselėtojas ir mylėtojas Jonavoje. A. Ogonausko pastangų dėka tuo metu geriausios rajono tinklininkės suburtos į Jonavos „Azoto“ komandą, kurioje žaidė ir sporto mokyklos auklėtinės. A. Ogonauskas mirė 1988-ųjų vasarį.

Jo vadovaujama komanda tapo daugkartine Lietuvos moterų tinklinio čempionatų nugalėtoja, 1981 m. iškovojo šalies čempionių vardus, „Lietuvos sporto“ ir „Moters“ žurnalo taures.

Dvi savaitgalio dienas vyko moterų tinklinio turnyras, kuriame varžėsi keturios komandos iš dviejų šalių. Be šeimininkių Jonavos „Achema-KKSC“ ekipos, rungtyniavo ir Lietuvos sporto universiteto studentės. Prie šių ekipų prisijungė viešnios iš Latvijos: Daugpilio „VK miLATss“ bei Murjanio „Zeltaleja MSG“ tinklinio klubas.

Šeštadienį komandos rungtyniavo KKSC salėje, o sekmadienį, finalus žaidė, Jonavos sporto arenoje. Komandos buvo pasiruošimas ne tik prieš savi šakių čempionatus, bet ir prieš Baltijos moterų tinklinio lygos pirmenybes. Šiemet gan stipriai pakito Jonavos „Achema-KKSC“ komanda. Trenerės pareigų atsisakius Lijai Darandovienei, jos vietą užėmė dar pernai ekipoje rungtyniavusi Raimondas Strelkauskaitė. Pasak pačios Raimondos, tapti trenerė pastūmėjo pati L. Darandonienė, kuri jau kelerius metus tai rekomendavo padaryti. Ir tik šiemet R. Strelkauskaitė žengė žingsni naujoje amplua. „Labai daug emocijų viduje, daug chaoso. Kiekviename žingsnyje reikia daug visko išsianalizuoti, - mintimis apie savo naują veiklą dalinosi R. Strelkauskaitė. – Reikia viską susidėlioti į vietas, nes realiai dar toks mėtymasis pirmyn-atgal, reikia susipažinti su žaidėjomis, pelnyti pasitikėjimą. Kai išeini iš komandos kaip žaidėja ir atsistoji į kitą poziciją – du skirtingi dalykai. Reikia adaptuotis, o tam reikės ir laiko. Šiaip jaučiuosi gan gerai“.

Nemažai pokyčių įvyko ir komandos sudėtyje. Po praėjusio sezono dėl įvairiausių priežasčių komandą paliko Agnė Daunytė, Eglė Gutauskaitė, Liepa Šiušaitė, Urtė Neimantaitė, Ugnė Ugonauskaitė.

Į šių žaidėjų vietą atvyko keletas tinklininkių iš Ukrainos. „Achema-KKSC“ komandos spalvas gins Oksana Rusnachenko, kuris pernai atstovavo TK „Kaunas-ASU“ ekipą. Be jos Jonavos klube žais nuo praėjusio sezono likusi Valerija Sobol bei po kelių dienų gretas papildys kiek anksčiau Jonavos komandą atstovavusi Irina Andrejeva. Be jų, komandoje rungtyniaus jauna aštuoniolikmetė žaidėja Eglė Stakeliūnaitė iš Klaipėdos. Metus praleidusi, į ekipą sugrįžo Kamilė Mackelė. Į gretas prisijungė jaunosios trenerės Rositos Nevulytės auklėtinės: Evelina Vaitkutė ir Dastina Železniakaitė, taip pat Reda Michnevičiūtė. Iš Alytaus atvyko Viktorija Ruškytė. Be šių žaidėjų, komandoje likusios Inga Lisauskienė, Gabija Kasparavičiūtė, Vaiva Valionytė, Oksana Ovčinikova, Raminta Petrauskaitė.

Pirmąją turnyro dieną „Achema-KKSC“ tinklininkės pademonstravo pergalingą žaidimą ir įveikė visas trys komanda vienodais rezultatais 2:0 (buvo žaidžiama iki dviejų laimėtų setų).Tuo tarpu Kauno LSU pralaimėjo visas tris rungtynes. Antrosios vietos likimas sprendėsi mače tarp abiejų latvių komandų. Murjanio tinklininkės laimėjo susitikimą 2:1 bei kartu su šeimininkėmis pateko į finalą.

Kovoje dėl trečiosios vietos LSU neatsilakė prieš Daugpilio komandą (0:3), kuris ir laimėjo trečiosios vietos taurę.

Finale „Achema-KKSC“ antrą kartą per dvi dieną susitiko su Murjanio tinklininkėmis, kurias buvo lengvai įveikusios. Šįkart viskas apsivertė aukštyn kojom ir jonavietėms teko aikštelę palikti nuleistomis galvomis. Rungtynės pralaimėtos 1:3. Viešnios iš Latvijos tapo turnyro nugalėtojomis.

Po pralaimėtų finalinių rungtynių trenerė R. Strelkauskaitė to priežastį įvardino ne tik nusiteikimo, bendros nuotaikos, bet ir sėkmės stoką.

Pasibaigus finalinėms kovoms, vyko apdovanojimo ceremonija, kurioje prizus teikė Kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė bei tinklinio sporto klubo „Aušrinė“ prezidentas Bronislovas Liutkus. Finalinių kovų geriausiomis žaidėjomis pripažintos: Karolina Petkutė (LSU), Kristina Teivanė („miLATss“), Alisa Petersonė („Zeltaleja MSG“) bei Jonavos ekipos žaidėja Valerija Sobol.

Jau spalio pradžioje prasidės Baltijos moterų tinklinio lygos čempionatas, kuriam ruošiasi ir Jonavos „Achema-KKSC“ komanda. Šiame sezone varžysis 10 komandų (pernai – 12). Jonavietės lygos sezoną pradės dvejomis rungtynėmis su Lietuvos klubais. Spalio 7 dieną jonavietės varžysis Alytuje su „Prekyba-Parama“ ekipa, o spalio 8 dieną – Kaune su TK „Kaunas-ASU“.

GYTIS RAMANAUSKAS