Paskelbtas Miesto naujienos

„Baigėsi plytelių amžius...

Antradienis, 19 September 2017 11:41 Parašė 

... pereinam prie šiuolaikinių medžiagų“, – tokiais žodžiais pasitiko Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė , kai apžiūrėjome renovuojamą baseiną. Kol direktorei apie atliekamus darbus ir su kokiais neplanuotais iššūkiais tenka susidurti pasakojo darbų vadovas Vidmantas Luša, spėjau apžiūrėti, kas nuveikta ir kiek dar daug liko padaryti. Tuo labiau, kad šilumos pagailėjusi vasara neleido tęsti darbų, kol neišdžius betonas. Na, bet viskas iš pradžių.

Dėl baseine ištrupėjusių plytelių žmonės pasiskundė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentui. Atvykę specialistai nurodė baseiną sutvarkyti, o tai reiškė, kad privalu išleisti vandenį ir pakeisti keturias plyteles. Svarstant ūkiškai, kas gali garantuoti, kad po savaitės kitos vėl neprireiks „sausinti“ baseiną ir vėl keisti keletą plytelių. Tad, pasitarus su rajono Savivaldybės vadovais, nutarta baseiną uždaryti ir sutvarkyti taip, kad nebereiktų grįžti prie to paties.

Darbai prasidėjo birželio pabagoje, sąmata – per 43 tūkst. eurų. Pasak R. Stupurienės, darbai vyksta kaip ir planuota, tačiau kartas nuo karto iškyla „paslėptų“ dalykų ir reikia sukti galvą, kaip padaryti kuo geriau. Šiuo metu jau viskas „sustyguota“ ir numatyta, ką reikia papildomai nuveikti.  

Išbetonuotas baseino dugnas; nauja ventiliacijos sistema garantuos kokybišką baseino vėdinimą, bus naujos įtempiamos lubos ir t. t. Su plytelėmis jau galima atsisveikinti: baseinas bus išklotas specialia ištisine danga, o aplink baseiną speciali danga – neslidi. Visa tai reikalauja ne tik labai kruopštaus darbo, bet ir laiko. „Baseinas privalo būti išbetonuotas idealiai: ant bet kokio paviršiaus danga nebus tiesiama“, – sakė direktorė.

Kokios dangos spalvos? Jos turėtų priminti mūsų miesto herbą: mėlynas baseinas ir žydros lubos –  čia bus kaip saulėtą vasarą...

Ir svarbiausias klausimas: kada jonaviečiai galės plaukioti? Baigiantis lapkričiui viskas turėtų būti padaryta, tada – Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamento „palaiminimas“ ir – artėjant Kalėdoms – jau galėsime baseiną išbandyti ir įvertinti.   

Tiesa, jei baseinas bus populiarus ir jonaviečiai pageidaus jame plaukioti, sezonas bus pratęstas ir balandžio mėnesį, kad būtų kompensuota rudens „skola“.

Karolina VIČIŪTĖ