Paskelbtas Sportas

Bėgimo entuziastus rudenėjanti Jonava pakvietė į devintąsias tradicines varžybas

Pirmadienis, 18 September 2017 09:29 Parašė 

Jonavos bėgimo klubas „Maratonas“ (prezidentas Bronius Kazėnas) kartu su kūno kultūros ir sporto centru bei sporto klubu „Einius“ (prezidentė Gražina Goštautaitė)  jau ne pirmą rudenį organizuoja bėgimus aplink tvenkinius. Šiomis gražiomis ir vaizdingomis vietovėmis vyksta ne tik žiemos, velykiniai bėgimo renginiai, bet jau devintą kartą šios sporto šakos entuziastus organizatoriai pakvietė sudalyvauti rudeniniame bėgime „Varnutės ruduo“.

Kaip ir kiekvienais pastaraisiais metais, sportininkai startavo ir finišavo Joninių slėnyje, o pagal amžiaus grupes galėjo pasirinkti nuo trumpiausio 2 km atstumo ir 10 km nuotolio.

Šiemet varžybose Jonavoje dalyvavo 104 bėgimo entuziastai ir tik keliais mažiau nei pernai. Didelį būrį jonaviečių, papildė svečiai iš Kauno, Marijampolės, Elektrėnų, Trakų, Paberžės (Vilniaus r.), Kaišiadorių, Vilniaus, Ukmergės, Vilkaviškio, Lentvario.

M 10 ir V 10 (2007 metų gimimo ir jaunesni) grupėse dalyviai įveikė 2 km nuotolį. Pačių jauniausių mergaičių tarpe nepralenkiamos buvo dvi Lentvario atstovės. Nugalėtoja tapo Smiltė Vainalavičiūtė (0:10.22), tik finišo tiesiojoje vienu žingsniu aplenkusi draugę Kamilę Sudnikovičiūtę (0:11.23). Trečia buvo Jonavos Kūno kultūros ir sporto centro auklėtinė Silvija Griškevičiūtė (0:12.01).

Šio trumpiausio nuotolio finiše tarp berniukų nepralenkiami buvo Elektrėnų jaunieji sportininkai, kurie namo išsivežė visas tris vietas. Nugalėtoju tapo sporto centro auklėtinis Gintaras Montvilas (0:09.29), už nugaros palikęs dar vieną jaunąjį bėgiką Luką Tiškų (0:09.39). Trečiosios vietos medaliu apdovanotas „Elektrėnų burundukai“ klubo atstovas Nojus Gurkovas (0:09.54).

 M 13 ir V 13 (2004 – 2006 metų gimimo) jaunuoliai taip pat siekė kuo greičiau įveikti 2 km nuotolį. Aplenkusi net ir ne vieną berniuką, tarp mergaičių nugalėtoja tapo Jonavos sporto centro auklėtinė Ema Sarafinaitė (0:08.15), kuri bendroje įskaitoje užėmė netgi antrąją poziciją. Visgi, šio bėgimo finišo tiesiojoje identiškai vienodai finišavo dvi sporto centro auklėtinės. Tokiu pat laiku finišo liniją kirto ir Greta Malinauskaitė, akimirksniu likusi antra. Trečiąją vietą šioje amžiaus grupėje užėmė Andrė Pranukevičiūtė iš Elektrėnų (0:08.41).

Tokį pat 2 km nuotolį įveikė berniukai. Užtikrintai amžiaus grupėje laimėjo viso šio nuotolio greičiausias bėgikas Daniel Bartusevič iš Paberžės (0:07.20). Nuo jo kiti varžovai atsiliko gan solidžiu rezultatu. Daugiau nei minute atsiliko ir antrąją vietą užėmė trakiškis, SK „Sostinės olimpas“ atstovas Naglis Ginkevičius (0:08.25). Trečias buvo Albinas Misevičius iš Elektrėnų (0:09.15).

 M 17 ir V 17 (2000 metų gimimo ir jaunesni) grupėje bėgimo entuziastai įveikė perpus ilgesnį nuotolį (4 km).  Jaunuolių grupėje prizinių vietų trejete iš kraštų stovėjo broliai iš Elektrėnų. Antras finišą pasiekė Rytis Ašmena (0:17.13), o trečiąją vietą užėmė keliomis sekundėmis jam nusileidęs brolis Rokas (0:17.22). Tuo tarpu jiems nepavyko pasivyti nugalėtoju tapusio Ernesto Lelio iš Paberžės (0:14.43), kuris pirmas buvo bendroje šio nuotolio įskaitoje.

Merginų gretose rezultatai liudijo atkaklumą, nes visos trys prizininkės finišavo penkių sekundžių eigoje. Šeimininkų džiaugsmui nugalėtoja tapo sporto centro auklėtinė Miglė Malinauskaitė (0:18.53), aplenkusi antroje vietoje likusią Austėją Astrauskaitę iš Vilkaviškio (0:18.55) bei ant trečiosios vietos laiptelio lipusią elektrėniškę Sandrą Gurskaitę (0:18.58). Pastaroji jaunoji bėgikė pernai buvo tapusi nugalėtoja.

4 km nuotolį įveikti pasiryžo ir vyrai bei moterys, besivaržę 1999 metų gimimo ir vyresnių grupėje. Tarp moterų tarpusavyje susirungė dvi dalyvės. Greičiausiai finišą pasiekė VšĮ „Bėgimo klubas“ atstovė Daiva Bielevičiūtė (0:18.08), aplenkusi antroje pozicijoje likusią šio klubo bėgikę Jolitą Višinskienę (0:22.00).

Vyrų tarpe niekam pirmaujančių pozicijų neužleido jonavietis Justinas Čekanauskas (0:15.09), aplenkęs antroje vietoje likusį Paberžės atstovą Robert Bartusevič (0:18.51) bei trečiąją vietą užėmusį VšĮ „Kauno maratono klubas“ sportininką Ernestą Bėlską (0:18.39).

Keturiose amžiaus grupėse varžėsi bėgimo entuziastai, panorę įveikti du didžiuosius ir vieną mažąjį ratą aplink tvenkinius.  Dešimties kilometrų nuotolio elito grupėse VE ir ME gr. (1983-1999 metų gimimo) belenktyniaujančiųjų labai daug nebuvo. Konkurentų visiškai neturėjo kaunietė Aurelija Kisieliūtė, atstumą įveikusi per 0:49.43 tapo nugalėtoja. Tuo tarpu tarp vyrų užtikrintai visus varžovus aplenkė jonavietis, bėgimo klubo „Maratonas“ atstovas Aivaras Čekanavičius (0:36.47), pirmas atbėgęs iš visų dešimties kilometrų bėgikų ir tapęs absoliučiai greičiausiu. Antrąją vietą iškovojo Nerijus Vilutis iš Ukmergės (0:37.26), o trečias buvo VšĮ „Kauno maratono klubas“ atstovas Giedrius Žiogas (0:39.48).

Vyrų (V35) grupėje varžėsi 1968-1982 metų gimimo sportininkai. Čia rezultatais dominavo Jonavos bėgimo entuziastai, kur visi trys tapo prizininkais. Per 0:41.50 nuotolį įveikė ir nugalėtoju tapo Remigijus Dapkus, antras buvo Darius Biržietis (0:44.05), atstovavęs VšĮ „Bėgimo klubą“, o trečią vietą užėmė Rimvydas Galimovas (0:44.08). Šio sporto mėgėjo žmona Eglė Galimovienė buvo nepralenkiama moterų grupėje bei su rezultatu 0:49.54 tapo nugalėtoja. Antroje pozicijoje liko marijampolietė, VšĮ „Bėgimo klubas“ atstovė Kristina Globienė (0:51.08), trečioje – Kauno BMK atstovė Vijolė Dobrovolskytė (1:04.48).

1967 metų gimimo ir vyresnių grupėje distanciją įveikė tik vyrai. Užtikrintai pirmavo ir pirmosios vietos neužleido etatinis tokių varžybų dalyvis Vytautas Gražys iš Paberžės (0:38.19). Beveik penkiomis minutėmis nuo jo atsiliko ir antrąją vietą iškovojo Kauno BMK atstovas Gintautas Gadliauskas (0:43.02). Trečiąją vietą užėmė dar vienas jonavietis, bėgimo klubo „Maratonas“ narys Edvardas Linkevičius (0:44.54).

Bėgimo entuziastams medalius ir diplomus teikė G. Goštautaitė, Giedrius Povilavičius bei sporto centro lengvosios atletikos skyriaus trenerė Vidutė Lebeckienė, kurios auklėtinės iškovojo ne vieną prizinę vietą.

Pasibaigus varžyboms visi bėgimo entuziastai pakvieti į jubiliejinį, dešimtąjį, jau kitais metais vyksiantį bėgimą.

GYTIS RAMANAUSKAS