Paskelbtas Renginiai

Akcija „Būkite saugūs prie vandens telkinių“

Pirmadienis, 11 September 2017 16:54 Parašė 

Nepabūgę apniūkusio dangaus ir retkarčiais prapliumpančio lietaus, Joninių slėnyje gausiai rinkosi lopšelio-darželio „Pakalnutės“ ir „Žilvičio“ vyresnių grupių auklėtiniai ir jų mokytojai. Čia juos pasitiko Jonavos visuomenės sveikatos biuro, Jonavos policijos komisariato ir Jonavos priešgaisrinės valstybinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir specialistai, organizavę akciją „Būkite saugūs prie vandens telkinių“.

Pasaulinė sveikatos organizacija skendimus, kaip didžiulę visuomenės sveikatos grėsmę, ypač akcentuoja Baltijos šalyse, kur yra daug atvirų vandens telkinių. Išgelbėti pavyksta tik apie 10 proc. skęstančių vaikų, t. y. vieną iš dešimties. Klaidingai manoma, kad skęstantysis dažniausiai šaukiasi pagalbos ar mojuoja rankomis. Jis dažniausiai būna apimtas panikos, chaotiškai kiloja į šonus ištiestas rankas, taško vandenį. Suaugusieji taip gali išsilaikyti iki minutės, o vaikai – tik iki 20 sekundžių. Vandeniui patekus į kvėpavimo takus, skęstantis žmogus negali įprastai kvėpuoti, prasideda kvėpavimo takų spazmas, prarandama sąmonė, žmogus pradeda grimzti gilyn.

Ką daryti įvykus nelaimei? Kokių veiksmų imtis tokiu atveju? Kaip padėti? Kaip suteikti pirmąją pagalbą? Priešgaisrinės valstybinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai demonstravo skęstančiojo gelbėjimo veiksmus, „Neries“ pagrindinės mokyklos jaunieji paramedikai rodė, kaip reikia gaivinti žmogų, kokius veiksmus atlikti, bendruomenės pareigūnė priminė apie saugaus elgesio prie vandens telkinių taisykles, kurių būtina laikytis ir būtina nuolat prisiminti.

Pasikartoti pirmosios pagalbos teikimo žinias ir saugaus elgesio prie vandens taisykles rekomenduotina nuolat, nes pagalbos gali prireikti kiekvienam iš mūsų.

Visuomenės sveikatos biuro inf.