Paskelbtas Rajono naujienos

Labdaringame ekstremaliame bėgime surinktus 6 tūkst. eurų NATO kariai skyrė Ruklos moksleiviams

Penktadienis, 07 July 2017 15:55 Parašė 

Rukloje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujantys Vokietijos kariai organizavo labdaringą ekstremalių kliūčių bėgimą purvo trasa „Geležinis Vilkas“. Jis buvo skirtas surinkti lėšų ir paremti Ruklos Jono Stanislauskio mokykos-daugiafunkcinio centro bendruomenę. Mokyklos bendruomenė už surinktas lėšas planuoja įsirengti poilsines informacines erdves.

„Planavome, kad surinksime nemažai lėšų, bet tai, kiek jų surinkome, – daug daugiau nei įsivaizdavau “, – sakė renginio organizatorius Vokietijos mechanizuotosios kuopos vadas kapitonas Ingolf. Pasak karininko, parama bendruomenei visada svarbi, ypač vaikams. „Labai norėjome tęsti šiltus santykius su Ruklos bendruomene ir smagu, kad tuo pačiu pavyko ir smagus renginys“, – sakė NATO priešakinių pajėgų bataliono Lietuvoje karys.

Bėgime dalyvavo beveik 400 Vokietijos, Nyderlandų, Norvegijos, Belgijos karių, tarnaujančių NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje, prie jų prisijungė ir kariai iš JAV bei Lietuvos.

Pasak renginio organizatorių, surinkta pinigų suma dešimtis kartų viršijo planuotąją. Renginio apdovanojimo ceremonijos metu mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Gitanai Lemkienei kariai įteikė simbolinį čekį su įrašyta 6000 eurų suma.

„Akyse džiaugsmo ašaros, o širdyje begalinis dėkingumas, – sakė G. Lemkienė susirinkusiems į apdovanojimo ceremoniją kariams. – Planavome įrengti poilsinę- informacinę erdvę moksleiviams, dabar galėsime įrengti jų dvi “, – džiaugėsi direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Maždaug 8 km ilgio trasa ekstremaliam bėgimui buvo įrengta su dirbtinėmis ir natūraliomis kliūtimis, ją įveikiant kariams teko bėgti, plaukti, šliaužti, kopti didžiąją dalį atstumo įveikiant šlapiame miške ir pelkėse. Nemažą dalį kliūčių kariai įveikinėjo nesivaržydami, o padėdami vieni kitiems.

Renginio dalyvius šokiais sveikino Vytauto Didžiojo universiteto krepšinio šokėjų komanda.

Tai ne pirmas labdaringas renginys, kurį bendradarbiaudami su apylinkių gyventojais organizuoja Rukloje dislokuota NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė. Nuo vasario Lietuvoje tarnaujantys kariai rinko labdarą mokymo ir gydymo įstaigoms, šimtai karių tvarkė globos namus, darželius, aplinką Jonavoje ir Jonavos rajone.

MPB „Geležinis Vilkas“ inf.

Plk. ltn. Oliver Richter, kpt. Heiner Bumuller nuotr.