Paskelbtas Miesto naujienos

Vertinga dovana – draugiški šaržai

Trečiadienis, 28 June 2017 15:59 Parašė 

Į Jonavą atvykusi Pučioasos (Rumunija) miesto, su kuriuo yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, delegacija atvežė vieno garsiausių šių laikų pasaulio karikatūristų – rumuno Ştefan Popa Popa's – draugiškus Jonavos rajono savivaldybės vadovų – mero Eugenijaus Sabučio, jo pavaduotojo Erlando Andrejevo, administracijos direktoriaus Valdo Majausko, jo pavaduotojos Vijolės Šadauskienės – šaržus. Tai – Pučioasos mero Constantin Emilian Ana dovana.

Šie menininko kūriniai eksponuojami Jonavos rajono savivaldybės administracijos (Žeimių g. 13) antrajame aukšte.

***

Šaržų karaliumi tituluojamas menininkas Ştefan Popa Popa's gerai pažįstamas pasaulio politikos, sporto, popkultūros elitui. Jo šaržų galerijoje – daugiau nei 200 valstybių bei vyriausybių vadovai, tarp jų – Lietuvos prezidentai Valdas Adamkus ir Dalia Grybauskaitė, politikai Algirdas Butkevičius, Juozas Olekas, Algirdas Sysas, Gediminas Kirkilas, Rimantė Šalaševičiūtė, Juozas Bernatonis, Loreta Graužinienė, Andrius Kubilius ir kiti žinomi šalies žmonės. Paties menininko šaržą yra nupiešęs Salvadoras Dali.

Ştefan Popa Popa's įtrauktas į Guinesso rekordų knygą už gebėjimą neįtikėtinai greitai ir tiksliai piešti portretus-šaržus. Jo rekordas – 131 spalvotas piešinys per valandą.

Bendrojo skyriaus atstovė ryšiams su visuomene Kristina Lukoševičiūtė