Paskelbtas Futbolas

„Stumbras“ nutraukė „Jonavos“ pergalingą seriją

Penktadienis, 02 June 2017 11:06 Parašė 

Kauno „Stumbro“ užkeikimas ir toliau veikia „Jonavos“ ekipą. Pirmame A lygos XIV turo susitikime namie žaidę jonaviškiai po klaidų gynyboje 1:2 (0:1) turėjo pripažinti Kauno klubo pranašumą.

Pučiant itin stipriam vėjui rungtynių pradžioje su kamuoliu daugiau buvo aikštės šeimininkai, o atakos priekyje po tikslaus perdavimo atsidūrusiam Klaudijui Upstui užfiksuota nuošalė. Vėliau žaidėjas smūgiavo iš aštraus kampo, tačiau kamuolys pataikė į išorinį vartų tinklą.

„Stumbro“ gretose aktyvumu išsiskyrė Danielis Romanovskis, kelis kartus atsidūręs atakų smaigalyje ir galėjęs išvesti savo klubą į priekį, bet jo itin pavojingą bandymą užtikrintai atrėmė „Jonavos“ vartininkas Karolis Salikas. Kauno klubo žaidėjas kitą smūgį paleido pro Juliaus Aleksandravičiaus kojas, visgi jis tikslo nepasiekė.

Romanovskis ir toliau nedavė ramybės „Jonavos“ gynėjams, dar vienas jo prasiveržimas baigėsi smūgiu virš vartų, o kitą kartą saugui buvo užfiksuota pražanga prieš vartininką.

Griūdamas į vartus smūgiuoti pamėgino Maksimas Marusičius, o kito bandymu metu puolėjas atsidūrė nuošalėje. Gerą progą jonaviškiai turėjo po baudos smūgio šalia baudos aikštelės linijos, tačiau Tautvydo Eliošiaus paleistas kamuolys vartų tinklo nepasiekė.

Salikas turėjo atremti Gruzijos futbolininko Levano Mačarašvilio tolimą smūgį, taip pat iš toli laimę pabandė Džardelis Nazare, bet jo šūvis skriejo šalia vartų. Visgi per pridėtą teisėjo laiką „Stumbro“ gruzinui pavyko persverti rezultatą. Įsiveržęs į baudos aikštelę 46 min. L. Mačarašvilis, kuris įvartį pelnė ir pirmame klubų susitikime, po Dominyko Barausko perdavimo paleido kamuolį į tolimąjį vartų kampą, o „Jonavos“ vartininkas jo pagauti nesugebėjo – 0:1.

Antrame rungtynių kėlinyje nieko nelaukę jonaviškiai pradėjo spausti varžovus, po Tv. Eliošiaus perdavimo prie kamuolio suskubti pabandė M. Marusičius, bet apie smūgį jam neleido pagalvoti Kauno klubo gynėjai.

Šeimininkams toliau rezgant atakas, 60 min. gynyboje suklydo J. Aleksandravičius, o tuo pasinaudojęs D. Romanovskis išbėgo vienas prieš K. Saliką ir padvigubino „Stumbro“ pranašumą iki dviejų įvarčių.

„Jonavos“ atakos smaigalyje vėl atsidūręs M. Marusičius krito baudos aikštelėje, tačiau teisėjas pražangos neįžvelgė, o už protestą teisėjas puolėjui parodė geltoną kortelę. Arbitrui priekaištų turėjo ir Tadas Eliošius, kuris reikalavo užfiksuoti varžovų žaidimą ranka.

Kamuolio kontrolę perėmusių šeimininkų, kurių puolimą pastiprino Lauryno Stonkaus, Tomo Salamanavičiaus ir Arno Paškevičiaus pasirodymas, gretose po apsisukimo baudos aikštelėje vėl smūgiavo M. Marusičius, bet kamuolys atsidūrė Rodrigo Josviako rankose.

Rungtynių pabaigoje „Jonava“ toliau stengėsi pakeisti susitikimo baigtį, T. Salamanavičiaus reidą sustabdė varžovų gynyba, kol pagaliau sėkmingas buvo L. Stonkaus įsiveržimas į baudos aikštelę. Susitvarkęs su gynėjų spaudimu ir M. Marusičiaus perdavimo sulaukęs puolėjas jau per pridėtą teisėjo laiką pelnė pirmą savo klubo įvartį.

Jonaviškiai išlyginti rezultatą turėjo kiek daugiau nei minutę, tačiau daugiau progų pasižymėti jie neturėjo ir rungtynės 1:2 baigėsi „Stumbro“, kuris iki vieno taško sumažino atsilikimą nuo aukščiau stovinčių „Jonavos“ ir Utenos „Utenio“ futbolininkų, naudai.

Jonavos „Jonava“ 1–2 Kauno „Stumbras“ (0:1)

„Jonava“: K. Salikas, J. Aleksandravičius, A. Rocys, V. Barinovas, K. Aleksijanas, M. Dapkus, K. Šilkaitis (73 min. T. Salamanavičius), Tv. Eliošius (79 min. A. Paškevičius), Td. Eliošius, K. Upstas (59 min. L. Stonkus), M. Marusičius.

„Stumbras“: R. Josviakis, A. Almeida, L. Artimavičius, J. Nazare, T. Snapkauskas, D. Barauskas, M. Junioras, L. Mačarašvilis (85 min. D. Konikas), K. Janonis (67 min. A. Kore), D. Romanovskis, F. Lopezas (90 min. A. Korsakas).

Įvarčiai: L. Mačarašvilis (46), D. Romanovskis (60), L. Stonkus (91).

Geltonos kortelės: L. Artimavičius (15), L. Mačarašvilis (33), M. Dapkus (35), M. Marusičius (61).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Vilniaus „Žalgiris"     13 10 2 1   24:7   32

Marijampolės „Sūduva"   13 7 5  1   25:14  26

Trakų „Trakai“          13 5 6  2   16:9   21

Klaipėdos „Atlantas"    13 5 4  4   18:13  19

Jonavos „Jonava"        14 4 3  6   17:21  15

Utenos „Utenis"         13 4 3  6   9:17   15

Kauno „Stumbras"        14 2 5  6   13:20  14

„Kauno Žalgiris"        13 0 2 11   7:28    2

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas („Atlantas“) – 11, Elivelto („Žalgiris“) – 8, D.Šernas („Žalgiris“) – 6 įvarčiai.

fkjonava.lt informacija