Įsilaužimas į transformatorinę rajono gyventojui kainavo gyvybę

Antradienis, 30 May 2017 10:21 Parašė 

Įsilaužimas į transformatorinę Jonavos r. gyventojui savaitgalį baigėsi tragiškai. Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) darbuotojai, sekmadienio rytą nuvykę patikrinti gauto pranešimo apie elektros tiekimo sutrikimus Laikiškių k., transformatorinėje rado negyvą vyrą.

Vyras buvo mirtinai traumuotas elektros srovės, kai įsilaužęs į Laikiškių k. esančią transformatorinę ir bandydamas išleisti alyvą prisilietė prie įtampą turinčių įrenginių. ESO darbuotojai vietoje rado išlaužtas duris. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Sauliaus Vaičekausko teigimu, šis tragiškas įvykis rodo, kad žmonės nepaiso didžiulės grėsmės, kai ryžtasi įsibrauti į bendrovei priklausančius užrakintus įrenginius, pažymėtus specialiais ženklais apie keliamą pavojų gyvybei.

„Neatsargus elgesys su elektra ar bandymai savavališkai įsibrauti į elektros tinklo įrenginius kelia grėsmę žmogaus gyvybei. Nusikalstamais būdais siekiamas įgyti turtas nevertas tokių pasekmių“, – sakė ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktorius.

Anot S. Vaičekausko, ESO deda pastangas, kad užkirstų kelią transformatorių aušinimo alyvos vagystėms – nuolat vykdomi patikrinimai, transformatorinėse diegiamos apsaugos sistemos, pilama modifikuota aušinimo alyva, kuri netinka vidaus variklių degimo procesams. Tai pat prevencijos tikslais bendradarbiaujama su teisėsaugos institucijomis, seniūnijomis, vietos bendruomenėmis.

Parengta pagal ESO inf.