Paskelbtas Sportas

„Achema-KKSC“ – Lietuvos moterų tinklinio čempionato finale

Pirmadienis, 27 March 2017 08:42 Parašė 

Visiškai neseniai baigėsi Baltijos moterų tinklinio lygos čempionatas. Trys Lietuvos komandos tuo savo sezono nebaigė, bet toliau pratęsė kovas Lietuvos moterų tinklinio čempionate. Jame šiemet varžėsi šešios komandos, tačiau keturios geriausios prisijungė prie trijų Baltijos lygoje rungtyniavusių komandų. Visgi, pirmajame atkrintamųjų etape laisvos buvo Baltijos lygos nugalėtojos – Kauno „Kaunas-ASU“ klubas. Kitos ekipos susitiko atkrintamosiose dėl patekimo į pusfinalius.

Visos pajėgesnės komandos didesnių problemų patekti į pusfinalius neturėjo. Alytaus „Prekyba-Parama“ dukart „sausais“ rezultatais 3:0 įveikė Kauno „LSU-Dextera“ komandą, o Jonavos „Achema-KKSC“ pranoko Vilniaus „Universitetas“ ekipą. Tuo tarpu reguliariajame sezone pirmąją vietą užėmęs Vilniaus SM „Tauras-CLAIRE-VTC“ klubas abejose rungtynėse pranoko Lietuvos jaunių rinktinę.

Pagal reguliaraus sezono rezultatus, aukštesnės vietos atiteko Baltijos lygoje rungtyniavusioms šalies komandoms, o į ketvertą patekusi sostinės komanda buvo ketvirta. Būtent Kauno „Kaunas-ASU“ susitiko su Vilniaus SM „Tauras-CLAIRE-VTC“ ekipa ir dukart įveikusios varžoves (3:1 ir 3:0) pateko į čempionato finalą.

Lijos Darandovienės vadovaujama Jonavos „Achema-KKSC“ komanda pusfinalyje susitiko su Alytaus „Prekyba-Parama“ klubu. Teoriškai, jonavietėms dar prieš susitikimus turėjo būti sunku, nes Baltijos lygoje dukart pergales vienodais rezultatais 3:0 buvo šventusios alytiškės. Tačiau tai naujas etapas ir Jonavos tinklininkės įrodė, kad pastaruoju metu jos pasiekusios gerą sportinę formą ir gali atsirevanšuoti varžovėms. Pirmoji dvikova vyko Alytuje ir susiklostė itin permainingai.

„Žiauriai sunkios rungtynės. Antras teisėjas buvo vietinis, tai švilpė tikrai ne visada tai, ką matė, - po pirmojo mačo Alytuje kalbėjo trenerė Lija Darandovienė. – Aš per rungtynes ir taip būnu palyginus rami, bet šįkart tas „nuteisėjavimas“ varė į neviltį. Paskambinau į federaciją ir paprašiau, kad jei prireiktų trečiojo susitikimo, tas teisėjas nebūtų skiriamas mačui. Taip negali būti, bet nežiūrint į tai, į užkulisinius žaidimus, mes vėl pasiekėme rezultatą savo atkaklumu. Varžovės negalėjo įmušti kamuolio ir lemiamais momentais ėmė klysti. Mums buvo sunku, nes ir Raminta Petrauskaitė traumuota, tai negali padėti komandai, o ir buvo dilema, ką statyti į jos poziciją“.

Susitikime komandoms prireikė sužaisti visus penkis setus. Nors alytiškės vis vijosi „Achema-KKSC“ tinklininkes, bet kai kuriais momentais buvo pavykę perimti iniciatyvą. Jau penktajame sete šeimininkės pasivijo nutolusias jonavietes, bet šaltakraujiškumas ir sportinė sėkmė garantavo Jonavos ekipai pergalę rezultatu 3:2 (27:25, 22:25, 26:24, 18:25, 17:15).

Atsakomosios rungtynės vyko Jonavos Kūno kultūros ir sporto centro salėje. Jau pirmieji du setai parodė, kad jonavietės nusiteikusios dar kartą įveikti varžoves bei užsitikrinti vietą finale. Pirmaujant 2:0 atrodė, kad trečiajame sete teks nuleisti rankas ir viską nusikelti į ketvirtąjį setą, nes alytiškės jau pirmavo net 3:13. Visgi, vėl valios ir sportinės sėkmės dėka, „Achema-KKSC“ komanda pradėjo vytis varžoves, nors vienu metu trenerė L. Darandovienė buvo nusprendusi į aikštelę jau leisti atsargines žaidėjas, kad ramiai užbaigti šį setą. Kaip feniksas iš pelenų pakilusios Jonavos tinklininkės privertė ne tik svečių trenerį prašyti ne vieną pertraukėlę, bet pradžiuginti ir susirinkusius Jonavos sirgalius. Taškų deficitas vis tirpo, kol pagaliau paskutinėmis atakomis persvėrė rezultatą bei šventė galutinę pergalę rezultatu 3:0 (25:17, 25:22, 25:23).

Tuoj po rungtynių „Achema-KKSC“ trenerė L. Darandovienė netvėrė džiaugsmu ir dėkojo žaidėjoms, susirinkusiems žiūrovams už palaikymą. Į pergalingą rezultatą komandą vedė Agnė Daunytė, Raimonda Strelkauskaitė, Gabija Kasperavičiūtė, Inga Lisauskienė, Urtė Naimantaitė, Rosita Nevulytė, Oksana Ovčinikova, Vaiva Valionytė, Valerija Sobol, Liepa Šiušaitė, Eglė Gutauskaitė, Agnė Vaičiulytė.

Laimėjusios abi rungtynes, „Achema-KKSC“ komanda pateko į finalą, kur iki dviejų laimėtų rungtynių grumsis su Baltijos lygos nugalėtoja Kauno „Kaunas-ASU“ klubu. Finalinės rungtynės balandžio 8-9 dienomis vyks Šiaulių arenoje.

GYTIS RAMANAUSKAS