Paskelbtas Renginiai

Rečitalyje atverti jautriausi jaunosios pianistės sielos virpesiai

Ketvirtadienis, 16 March 2017 12:43 Parašė 

Esu neabejinga fortepijono garsams ir tiems, kas juos išgauna, todėl visuomet labai nerimauju dėl atlikėjo, kuris atiduoda klausytojams didelę dalį savęs.

Julijos Rockinos repeticiją, kurią surengė jaunoji muzikė J. Miščiukaitės meno mokyklos salėje antradienio popietę, drąsiai galiu pavadinti fortepijono muzikos rečitaliu, vedančiu tobulumo link. Tai solo koncertas prieš XXVI tarptautinį jaunųjų muzikų festivalį „Kaunas 2017“. Festivalis – įdomus ir reikšmingas dalyvaujantiems renginyje muzikantams, kurie turi galimybę atskleisti savo artistinius, muzikinius sugebėjimus, plėsti meninį akiratį, įvertinti savo meistriškumą Europos ir pasaulio muzikavimo meno kontekste. Kiekvienam jaunam atlikėjui – tai didžiulė šventė ir didžiulė atsakomybė, įvertinimas ilgo, sunkaus ir pasiaukojamo darbo, muzikinio gyvenimo rezultatas. Trumpai priminsiu, kad J. Rockina prieš trejus metus grojo Kauno filharmonijoje ir Jonavoje su VDU Muzikos akademijos kameriniu orkestru, skambino tarptautinio pianistų forumo „Pianistas XXI amžiuje“ atidarymo koncerte. Jonavoje pelnė nominaciją „Jaunasis talentas“ ir „Metų jonavietės“ apdovanojimą už miesto vardo garsinimą. Julytės pasiekimai įvertinti prizinėmis vietomis šiuose konkursuose: VIII tarptautiniame konkurse „Rimi Fest“(Italija), X tarptautiniame Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurse, III tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Kaunas Sonorum“, IV respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse „Musica Amabile“, IV tarptautiniame konkurse „Olimpo musicale“, XII tarptautiniame N. Rubinšteino pianistų konkurse.

Per trisdešimt minučių J. Miščiukaitės meno mokyklos salė prisipildė fortepijono garsų, jaunosios atlikėjos jaudulio, susirinkusių mokinių, mokytojų ir svečių susižavėjimo talentinga mergaite ir pasididžiavimo jausmo muzike, kuri garsina ne tik Jonavą, bet ir Lietuvą!

Skubu pasidžiaugti, kad kovo 30 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno filharmonijos mažojoje salėje J. Rockina gros kartu su šiais atlikėjais: Ana Shapatava (fortepijonas, Gruzija), Kārliu Bukovskiu (fortepijonas, Latvija), Mak Muni Mihevc (fortepijonas, Slovėnija).

Kviečiame visus, neabejingus muzikai ir norinčius pasiklausyti jaunosios virtuozės, į baigiamąjį koncertą, kuris vyks balandžio 1 d,. šeštadienį, 17 val., Kauno filharmonijos salėje. Kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru, (vyr. dirigentas Constantine Orbelin, vadovas Algirdas Treikauskas) koncertuos J. Rockina, Kaja Kašubaitė (fortepijonas, Lietuva), K. Bukovskis, Konstantin Egensperger (fortepijonas, Vokietija), M. M. Mihevc, Daniil Haplygin (smuikas, Rusija), Flavia Napolitano (smuikas, Italija), Hedda Aadland (violončelė, Norvegija). Diriguos Ričardas Šumila. Pianistai ir smuikininkai prabils įvairių epochų ir stilių muzikos kalba, skambės sudėtingi ir nepaprastai paveikūs opusai, kuriuos Lietuvos scenose girdime itin retai.

Eitvydė PRANEVIČIENĖ