Paskelbtas Renginiai

Bėgantis laikas sustoja kalnuose

Antradienis, 14 March 2017 11:24 Parašė 

Jonavos kultūros centro Meno galerijoje – nauja tapybos ir vaizdo paroda, kurios autorė – neseniai dailės bakalauro studijas baigusi kaunietė Karolina Latvytė.

Ant sienų – mažo formato peizažai, tarsi bandantys išsklaidyti visagalį mus supantį laiką. Ne veltui ekspozicijos pavadinimas „Laikas – tai iliuzija“. Autorė savo darbeliuose vaizduoja egzotiškų kraštų kalnus, upes, dangaus kūnus, o didžiuliame ekrane lyg amžinybė lengvomis, žaismingomis bangelėmis plakasi jūra. Danguje – tik ypač kantriam, realybės potyrių įsigeidusiam žiūrovui vos pastebimas debesėlių bėgsmas.

Ką kūrėja norėjo pasakyti savo darbais, telpančiais į nedideles lino audinio skiauteles? Anot jos, praeitis ir dabartis – tai vientisas DABAR. Objektyvus laiko srautas neegzistuoja, jis tėra mūsų iliuzija. Laikas neva – ne besikeičianti upė, jo kiekviena akimirka – sustingusio ledo krislelis. Parodos lankytojams, net čia, salėje, suteikiama galimybė pajusti laiko tėkmę, tačiau beveik nesikeičiantis vaizdas stumteli į nedrumsčiamos dabarties momentą. Taigi net ir nukakę į tolimiausius kraštus, galime išgyventi ČIA ir DABAR būseną.

Milda UŽKURYTĖ

Gyčio RAMANAUSKO nuotr.