Paskelbtas Futbolas

Naujos futbolo taisyklės pristatytos FK „Jonava“ treneriams ir žaidėjams

Pirmadienis, 06 March 2017 06:35 Parašė 

Penktadienio popietę, naujojoje Jonavos sporto arenoje rinkosi futbolo klubo „Jonava“ treneriai ir žaidėjai, kad išklausytų ir padiskutuotų jau priimtus pataisymus futbolo taisyklėse. Naujoves žodžių ir vaizdinėje medžiagoje pateikė Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) narys, A lygos futbolo teisėjas Saulius Dirda bei varžybų inspektorius jonavietis Algimantas Sakavičius.

2016-2017 metų sezone futbole tobulinamos taisyklės. Pagrindinis pakeitimo punktas – trigubos bausmės panaikinimas.

Iki dabar už paskutinės vilties pražangą baudos aikštelėje, žaidėjas yra baudžiamas raudona kortele ir rungtynių diskvalifikacija, be to, varžovų ekipai suteikiama galimybė mušti vienuolikos metrų baudinį.

Nuo šiol už nešiurkštų žaidimą bus baudžiama geltona kortele.

Taip pat bet koks varžovo smūgis į galvą nežaidybinėje situacijoje bus baudžiamas pašalinimu iš aikštės, išskyrus tuos atvejus, kai kontaktas buvo minimalus.

Po teisėjų įžeidimo ir rungtynių sustabdymo iki šiol žaidimas būdavo atnaujinamas laisvu smūgiu. Nuo kito sezono teisėjai skirs baudos smūgius.

Įsigalios ir keletas kitų pasikeitimų. Pavyzdžiui, iki šiol išspirti kamuolį nuo vidurio linijos galima tik į priekį. Nuo kitų metų paspirti kamuolį, išsispiriant jį nuo vidurio aikštės, bus galima visomis kryptimis. Tai reiškia, kad prie kamuolio išsispiriant galės stovėti ir vienas žmogus.

Taip pat praplečiama arbitrų veiksmų laisvė dar iki rungtynių. Dėl netinkamo elgesio teisėjas raudoną kortelę galės parodyti dar neprasidėjus rungtynėms.

Traumą patyręs žaidėjas medicininės pagalbos galės sulaukti ir aikštėje. Pagal dabartines taisykles žaidėjas turi pasišalinti už aikštės ribų.

Taip pat patvirtintas 2 metų bandomasis laikotarpis dėl vaizdo peržiūrų rungtynių metu. Arbitras turės teisę peržiūrėti vaizdo įrašą tokiais atvejais: iškilus neaiškumui dėl įvarčio, pražangos baudos aikštelėje, raudonos kortelės ar asmenybės nustatymo.

GYTIS RAMANAUSKAS