Paskelbtas Renginiai

Naujojoje Jonavos sporto arenoje – AB „Achema“ darbo veteranų pagerbimo šventė

Trečiadienis, 01 March 2017 08:30 Parašė 

Praėjusio penktadienio vakarą naujosios Jonavos sporto arenos durys buvo plačiai atvertos AB „Achema“ ir kitų koncerno „Achemos grupė“ valdomų įmonių darbo veteranų šventei. Pagerbimo ceremonijai įprasminti prie įėjimų buvo uždegti ugnies fakelai, raudonu kilimu žengė garbūs įmonės darbo veteranai, jų šeimų nariai, kolegos, draugai ir kiti svečiai.

Veteranų šventė ne tik achemiečiams, bet ir visiems jonaviečiams tapo tradicine švente, kuri vyksta kasmet vasario mėnesį. Tautinėmis juostomis pasipuošę arenos viduryje sėdėjo labiausiai vertinami ir mylimi chemijos gamyklos darbuotojai, išdirbę 20, 25, 30, 35, 40 ir 45-erius metus. Už ištikimybę savo kasdienei duonai, t. y. profesijai, už tai, kad geriausius ir gražiausius savo gyvenimo metus atidavė chemijos gamyklai, juos sveikino UAB „Sistematika“, „Achemos“ poliklinikos, UAB „Agrochema“, UAB „Iremas“, UAB „Transachema“, UAB „Achempak“, UAB „Budrus sakalas“, „Achemos“ mokymo centro vadovai ir jų atstovai su gėlėmis. Renginį vedė Rolandas Vilkončius ir Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė.

Veteranų šventės pradžioje nuskambėjo himnas. Sveikinimo žodžius tarė koncerno „Achemos grupė“ pagrindinė akcininkė, valdybos pirmininkė Lyda Lubienė: „Gerbiamieji veteranai, man labai džiugu šį vakarą pasveikinti jus ir padėkoti, kad esate, nes jūs – „Achemos“ pamatas. Noriu palinkėti jums sveikatos. Šį vakarą susirinkome neįprastoje aplinkoje – buvome pripratę savo šventę paminėti Kultūros rūmuose. Aš tikiuosi, kad po kelerių metų mes grįšime ten, kur yra jaukiau ir šilčiau, o ši sporto salė bus pažymėta mūsų achemiečių sportininkų dideliais laimėjimais.

Pagrindinė akcininkė p. Lubienė toliau kalboje išdėstė savo nuostatas apie verslininkus ir pabrėžė, kad „Achemos grupė“ – tai verslininkų grupė, kuriems visuomet rūpėjo kiekvieno darbuotojo gerovė. Tęsdama mintį p. Lubienė pateikė svarbių duomenų apie praėjusių metų įmonės pajamas, sąnaudas, mokesčius už gamtines dujas, dujų transportavimą, atlyginimus, gyventojų pajamų, „Sodros“ ir kitus mokesčius.

„Tačiau turiu šiokių tokių abejonių dėl ateities. Trąšų konkurencija laisvos rinkos sąlygomis yra didžiulė, bet mes stengiamės išsilaikyti, nors ir viskas brangsta. Aš didžiuojuosi veteranais ir kartą metuose tariu jiems didžiulį padėkos žodį už ištikimybę, kantrybę. Labai vertinu jų asmeninį indėlį puoselėjant ir saugant tradicijas. Jaunimas nėra sėslus – apsižiūri ir skleidžia sparnus, ieško geresnio atlygio už darbą. Žinoma, mes viską darysime, kad ta padėtis pagerėtų“, – baigė savo kalbą p. Lubienė, turėdama šviesių lūkesčių, kad sulauksime permainingų pokyčių, o ministrai ir kiti valdininkai nesidomės skandalais ir skandaliukais, bet tinkamai dirbs savo darbą.

Viešai išsakytos pagrindinės akcininkės L. Lubienės mintys sulaukė pritarimo ir „Achemos“ darbuotojų gausių plojimų. „Šaunuolė! Mes jus mylime!“ – girdėjosi susirinkusiųjų palaikymo šūksniai.

Veteranus sveikino ir koncerno „Achemos grupė“ generalinis direktorius Audrius Bendaravičius, kuris pirmiausia paprašė tylos minute pagerbti išėjusius anapilin achemiečius. Prisipažino, kad kai atėjo dirbti į gamyklą, stebėjosi, kaip žmonės gali vienoje darbovietėje dirbti 20, 30 ir dar daugiau metų. „Man tai buvo nerealu, – pasakojo A. Bendaravičius. – Tačiau jau šių metų kovo mėnesį sukaks 20 m. kai aš čia dirbu.“ Generalinio direktoriaus teigimu, koncerno „Achemos grupė“ valdomos įmonės glaudžiai bendradarbiauja, todėl sėkmingai sprendžia iškylančius sunkumus. A. Bendaravičius patikino, kad nebus pamiršti visi darbuotojai, visuomet bus atsižvelgta į jų triūsą ir lojalumą.

„Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas pasidžiaugė, kad smagu matyti tiek daug veteranų ir jų svečių. „Šiandieną salėje matau daug šeimų: vyrą ir žmoną – abu veteranus, pasipuošusius juostomis, – šalia jų vaikus, taip pat dirbančius gamykloje. Aš irgi esu antros kartos achemietis.“ R. Miliauskas pabrėžė, kad darbuotojus ir jų vadovus palaiko „Achemos“ savininkai, koncerno vadovybė stengiasi dėl kolektyvo gerovės ir dėkojo už akcininkų pasitikėjimą, pažadėjo siekti dar didesnės pažangos.

Veteranus pasveikino LR Seimo narys Rimantas Sinkevičius. Jis padėkojo „Achemos“ vadovybei, gamyklos darbuotojams už finansinę paramą, kuri suteikė galimybę miestelėnams ir jų svečiams išvysti pabaigtą Jonavos sporto areną. Taip pat priminė, kad Kultūros rūmai tuomečio „Azoto“ buvo padovanoti jonaviečiams už simbolinį mokestį – 1 litą. Ir šiandieną gamyklos akcininkų indėlis į miesto gyvenimą ir jo plėtrą yra didelis. „Esame dėkingi garbiems achemiečiams, kurie taip pat daug padeda Jonavos žmonėms“, – pasidžiaugė Seimo narys R. Sinkevičius ir akcentavo, kad veteranai yra gražus pavyzdys jaunimui.

Buvęs Jonavos rajono meras, dabar LR ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius į veteranų pagerbimo šventę atvyko kiek pavėlavęs. Renginio dalyviams jis palinkėjo stabilumo visose gyvenimo situacijose, net ir santykiuose su vietos valdžia.

Laikinasis rajono meras Eugenijus Sabutis prisipažino, kad „Achemoje“ dirbo 10 m., bet į veteranus nepretenduoja. „Miesto gyvybingumui būtina stabiliai veikianti gamykla. Kad būtų užtikrintas agregatų ir įrenginių darnus darbas, reikalingi juos prižiūrintys žmonės. „Achema“ suformavo miestą, visi Lietuvoje žinojo, kad Jonava asocijuojasi su „Azotu“, „Achema“. Tik dabar atsiranda žmonių, kurie Jonavą sieja ne tik su gamykla, bet ir su Rukla bei jos kariniais daliniais. Linkiu, kad ir toliau veteranai būtų vertinami, o įmonė tęstų tradicijas, juk ne tik „Achema“ suformavo miestą, bet ir miestas formuoja „Achemą“, – sakė E. Sabutis.

Koncerno „Achemos grupė“ pagrindinė akcininkė, valdybos pirmininkė L. Lubienė įteikė dr. Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondo valdybos sprendimu simbolinį medalį žmogui, kurį achemiečiai vadina gamybininkų tėvu, – Algirdui Giedrai. Medalį p. Algirdui įsipareigojo asmeniškai įteikti „Achemos“ generalinis direktorius R. Miliauskas.

Šventinę vakaro nuotaiką kūrė šie atlikėjai: Liudas Mikalauskas, Evelina Sašenko, Vytautas Šiškauskas, grupė „Pop Ladies“ – Natalija Bunkė, Liepa Mondeikaitė ir Andžela Adamovič, Kauno muzikinio teatro baleto studija, Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė.

Eitvydė PRANEVIČIENĖ