Nauja sukčių ataka

Antradienis, 17 January 2017 14:56 Parašė 

Sukčiai tampa vis gudresni ir ieško naujų būdų apgaulėms įvykdyti. Pastaruoju metu plinta naujas būdas, kai bandoma apgauti įmonių ar įstaigų buhalterius.

Naujas sukčių scenarijus toks: susikūrę netikrą elektroninį paštą įmonės vadovo vardu, buhalteriui parašo laišką, kad šis privalo tam tikrą pinigų sumą pervesti į nurodytą sąskaitą. Taip apgaulės būdu iš įmonių ir įstaigų išviliojamos didelės pinigų sumos.

Policijos pareigūnai ragina gyventojus būti ypač atidiems, telefonu ar elektroniniu paštu niekuomet nepateikite tik sąskaitos savininkui žinomų prisijungimo prie internetinės bankininkystės ar mokėjimo kortelės slaptažodžių atliekamoms procedūroms spręsti. Tokių duomenų griežtai negalima perduoti jokiems tretiesiems asmenims – tai tik sąskaitos savininkui žinoma informacija. Taip pat pareigūnai niekuomet neprašo pinigų tam, kad jūsų artimieji išvengtų gresiančios atsakomybės.

Sulaukus panašaus pobūdžio skambučių, jokiu būdu nesuteikite prašomos informacijos. Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsdami kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą arba skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

„Alio Jonavos“ inf.