Paskelbtas Sportas

Antroje sniego šventėje tradicines rungtis paįvairino sniego tinklinis

Pirmadienis, 16 January 2017 09:12 Parašė 

Sekmadienį Jonavos slidinėjimo centre vyko Pasaulinės sniego dienos minėjimas, kurio metu smagią atrakciją greitojo rogučių ir čiuožynių nusileidimo varžybose turėjo ne tik mažiausi Jonavos rajono gyventojai, bet jų tėveliai ar seneliai. Į sniego šventę įsitraukė ir tinklinio mėgėjai, kurie pirmą kartą pademonstravo tinklinį ant... sniego.

„Dar pernai su tinklinio mėgėjais kalbėjome, kad būtų įdomu išbandyti sniego tinklinį, kadangi Druskininkuose jau dveji matai rengia tokį turnyrą, kai pagal paplūdimio tinklinio taisykles sportininkai žaidžia ant sniego, - tokias netradicines varžybas pristatė Jonavos tinklinio asociacijos vadovas Žilvinas Galimovas. – Tai kodėl gi mums nepabandžius? Sąlygos geros, nes ne tik tinklinio mėgėjai norėjo tai išmėginti, bet ir gamtos sąlygos leido žaisti. Sniego tinklinis vyksta netgi pasauliniu lygiu – pasaulio čempionatai. Jį žaidžia dviese, kaip ir paplūdimio tinklinyje, tačiau mes nesame įpratę žaisti ant sniego, tai nusprendėme pradžioje pamėginti padvigubinti žaidėjų skaičių – po du vyrus ir dvi moteris. Tikimės, kad ir kitais metais, jei leis gamta, pakviesime tinklininkus į tokį sniego tinklinį“.

Jonavos tinklinio asociacija kartu su Kūno kultūros ir sporto centru pakvietė šalia slidinėjimo centro įrengtoje aikštelėje komandoms sužaisti dėl trijų taurių. Pirmajame tokiame turnyre dalyvavo keturios komandos.

Kol tinklininkai varžėsi tarpusavyje, ne tik vaikai, bet ir kai kurie suaugusieji, buvo pakviesti sudalyvauti nusileidime nuo kalno su čiuožynėmis, liaudiškai vadinamais „pašikniukais“. Vėliau vėl ne viena dešimtis įvairiausio amžiaus dalyvių laikui leidosi su rogutėmis slalomo rungtyje. Būtent su jomis trečiajame varžybų etape dalyvavo estafetės rungtyje, kur sniego malonumus išmėgino šeimyniniai duetai ar net trejetai. Su vaikais nuo kalno leidosi ir tėveliai, ir seneliai.

Kūno kultūros ir sporto centras dėkingi asociacijai „Sportas visiems“, įsteigę daugybę prizų, kurie iškeliavo daugeliui dalyvių. Greičiausi apdovanoti medaliais, o šiek tiek prastesnius rezultatus pademonstravę šių varžybų dalyviai – džiūgavo įvairiais prizais. Šios šventės metu visi galėjo pasivaišinti karšta arbata.

Pasibaigus smagioms estafetėms, savo varžybas baigė ir sniego tinklinio komandos. Taures teikė ir laikinasis rajono meras Eugenijus Sabutis. Trečiosios vietos taurė atiteko ekipai „Sniego žmonės. Finale varžėsi „du plius du“ bei „Pončikai“ komandos. Būtent pastarosios ekipos ketvertas ir tapo šių pirmųjų sniego tinklinio varžybų nugalėtojais. Šios ekipos gretose rungtyniavo Jonavos tinklinio mėgėjai: Mėrūnas Savickas, Asta Mickevičienė, Arturas Daujotas ir Sandra Klimienė.

Gytis RAMANAUSKAS