Nors paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse „Jonava Hipocredit“ krepšininkai išvykoje 89:95 nusileido Klaipėdos „Neptūnui“, jonaviečiai iškovojo vietą LKL atkrintamosiose varžybose. Trečiadienį Jonavos komanda pradėjo ketvirtfinalio seriją su Lietuvos čempionu Kauno „Žalgiriu“.
Pirmosiose serijos iki dviejų pergalių rungtynėse Kaune „Jonava Hipocredit“ pralaimėjo „Žalgiriui“ 82:102 (17:22, 18:31, 17:24, 30:25). Po šios pergalės kauniečiai serijoje išsiveržė į priekį 1:0.
Pirmajame kėlinyje jonaviečiai neleido šeimininkams greitai atitrūkti. „Žalgiris“ pirmavo, tačiau po pirmųjų dešimties minučių skirtumas dar nebuvo didelis – 22:17.
Antrajame ketvirtyje įvyko pagrindinis rungtynių lūžis. Įpusėjus kėliniui Thomasas Rutherfordas dar buvo išlyginęs rezultatą – 29:29, tačiau po to kauniečiai surengė galingą atkarpą 24:4. Prieš ilgąją pertrauką „Žalgiris“ jau turėjo solidžią persvarą, o jonaviečiai atsiliko 35:53.
Po pertraukos rungtynių eiga iš esmės nesikeitė. Trečiajame kėlinyje šeimininkai dar labiau padidino pranašumą ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 77:52.
Ketvirtajame kėlinyje „Jonava Hipocredit“ dar bandė mažinti atsilikimą ir paskutinį ketvirtį laimėjo 30:25, tačiau rungtynių baigtis jau buvo aiški. Kauno ekipa išsaugojo didelę persvarą ir pirmąsias serijos rungtynes laimėjo 102:82.
Rezultatyviausi Jonavos komandoje buvo Olinas Carteris 15, Lukas Kreišmontas ir Thomasas Rutherfordas po 12, Benjaminas Krikke 10, Makai Ashtonas-Langfordas 9.
„Žalgiriui“ daugiausia taškų pelnė Mosesas Wrightas 18, Dustinas Sleva 17, Ąžuolas Tubelis 14, Sylvainas Francisco 12, Deividas Sirvydis 11.
Antrosios ketvirtfinalio serijos rungtynės vyks gegužės 22 d., penktadienį, 18.30 val. Jonavos sporto arenoje. Tai paskutinės šio sezono rungtynės Jonavoje ir paskutinis šansas namuose palaikyti „Jonavą Hipocredit“ bei gyvai pamatyti Lietuvos čempioną Kauno „Žalgirį“.
Jeigu serijoje prireiks trečiųjų rungtynių, jos gegužės 24 d., sekmadienį, vyks Kaune, „Žalgirio“ arenoje.
