Paskelbtas Aktualijos

Nesilaikantiems reikalavimų – griežtos baudos

Antradienis, 03 January 2017 10:56 Parašė 

Gruodžio 18 d. pasibaigė terminas, iki kurio kiaulių laikytojai, gyvenantys afrikinio kiaulių maro (AKM) buferinėje zonoje, privalėjo prevenciniais tikslais paskersti kiaules savo reikmėms ir gauti numatyto dydžio kompensacijas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, didžioji dalis kiaulių laikytojų įvykdė šiuos reikalavimus, apie tai informavo teritorinius VMVT padalinius ir pristatė mėginius ištirti dėl AKM. Tačiau dar liko pavienių laikytojų, neįvykdžiusių nurodymų iki nustatyto termino. Jiems bus skiriamos baudos ir nurodoma privalomai jas paskersti per minimalų terminą. Neįvykdę nurodymo, ūkininkai praras galimybę sunaudoti paskerstų gyvulių mėsą savo reikmėms, be to bus priversti atlyginti mėginių ištyrimo dėl AKM ir skerdenų sunaikinimo kaštus.

Piktybiškai reikalavimų nevykdančių ūkininkų nuostoliai, neskaitant prarastos mėsos, gali siekti nuo 50 iki 150 eurų. Tiek atsieitų mėginių ištyrimas ir paskerstų gyvulių sunaikinimas specializuotoje įmonėje. Jei kuriame nors iš tokių ūkių būtų nustatytas AKM židinys, išlaidos gali išaugti iki kelių tūkstančių eurų, mat ūkininkai privalėtų padengti visas su ligos židinio likvidavimu susijusias išlaidas.

Piniginės baudos gresia ir ūkininkams, laiku ir tinkamai nedeklaravusiems savo auginamų kiaulių. Baudos numatytos nuo 29 iki 290 eurų. Jei asmuo jau baustas administracine nuobauda už nustatytus pažeidimus, jis turės sumokėti nuo 58 iki 579 eurų.

Gavus informaciją iš gyventojų apie ūkininkus, nesilaikančius biologinio saugumo reikalavimų ar kitų VMVT nurodymų, bus nedelsiant atliekami patikrinimai. Informacijai pasitvirtinus ir radus pažeidimų, ūkininkai bus baudžiami baudomis nuo 29 iki 116 eurų, o kartą baustiems – nuo 290 iki 579 eurų. Be to, gali būti priimtas sprendimas konfiskuoti gyvūnus.

VMVT specialistai primena, kad ūkininkai, įtarę ligą, ar radę nugaišusias kiaules, apie tai privalo pranešti privatiems veterinarijos gydytojams ir teritorinėms VMVT tarnyboms. Nuslėpus ar nepranešus, gresia baudos iki 116 eurų, kartą baustiems – nuo 290 iki 579 eurų.

Parengta pagal VMVT inf.