Sporto klubas metus baigė šeštu pralaimėjimu iš eilės

Pirmadienis, 02 January 2017 08:55 Parašė

Nerijaus Zabarausko treniruojamas Jonavos Sporto klubas metus baigė eiline nesėkme. Savų žiūrovų akivaizdoje (KKSC salėje) jonaviečiai susitiko su „Palangos“ klubu. Prieš šią akistatą abi komandos turėjo pasikeitimų savo sudėtyse.

Jonavos ekipos gretose jau neberungtyniauja ne tik Tadas Sebežiovas, bet ir Dainius Gulbinas, Evaldas Aniulis ir Tomas Rimša. Visgi, komandos sudėtį papildė 33-ejų 205 cm ūgio sunkus krašto puolėjas Valdemaras Knystautas, kuris pastaruoju metu rungtyniavo Klaipėdos mėgėjų lygos ekipoje.

Nors rungtynės prasidėjo abiejų ekipų lygiu žaidimu, tačiau įsibėgėjus pirmajam kėliniui iš toli pataikė Mykolas Dieninis, rezultatyviai po varžovų krepšiu sužaidė ir naujokas V. Knystautas bei Vytautas Pikalavičius. Sužaidus aštuonias minutes Jonavos ekipa jau pirmavo 18:12.

Nors svečiams buvo pavykę priartėti, bet iš karto prasidėjus antrajam ketvirčiui tolimą taiklų metimą smeigė V. Knystautas, o po Tomo Milinsko taškų Sporto klubas susikrovė solidesnę persvarą (25:18). Įpusėjus antrajam kėliniui aikštelės šeimininkai toliau išlaikė turimas pozicijas. Ričardo Verbicko tritaškis sutvirtino pranašumą iki 34:26, o paskutinėmis sekundėmis dar vienas M. Dieninio tolimas metimas ilgajam poilsiui komandas pasiuntė švieslentei rodant 7 taškų pranašumą (41:34).

Tačiau antroje žaidimo pusėje vaizdas aikštelėje pasikeitė. Jonavos krepšininkų puolimas ėmė strigti, o ir gynyboje nebesugebėjo sulaikyti įsibėgėjusių varžovų. Ketvirtąją minutę po ilgesnio laiko rezultatas tapo lygus (44:44), o besibaigiant ketvirčiui jau priekyje buvo palangiškiai (51:53). Tolimas Raimundo Žuklevičiaus metimas ne itin gelbėjo, nes jau teko vytis varžovus (54:59).

Įpusėjus paskutiniajam kėliniui Justo Vazalio taškai su varžovo pražanga suteikė galimybę dar pakovoti dėl taip lauktos pergalės (63:64), o likus dviem minutėms iki mačo pabaigos R. Verbickas taikliomis baudomis netgi sugrąžino Sporto klubui minimalų pranašumą (68:67). Tačiau klaidos ir netaiklūs metimai vėl leido svečiams įgyti nežymią persvarą. Iki susitikimo pabaigos likus 5 sek. varžovai sumetė abi baudas, bet intrigą sugrąžinti ėmėsi R. Verbickas, pataikęs tritaškį sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (71:73). Visgi, per trumpą laiką Palangos krepšininkai vėl sumetė baudas, o paskutinioji jonaviečių ataka buvo netiksli ir Sporto klubas patyrė jau šeštąją nesėkmę iš eilės rezultatu 71:75 (20:18, 21:16, 13:25, 17:16).

Sporto klubas – M. Dieninis – 15 (tritaškiai 2/5, metimai 6/14), V. Knystautas (4 kl., baudos 2/5, metimai 4/7) ir R. Verbickas (tritaškiai 2/4) – po 11, V. Pikalavičius – 8 (3 blk., 8 rez. perd., 7 atk. kam.).

„Palanga“ – Antanas Montrimavičius – 18 (9 atk. kam., baudos 6/8, metimai 6/11), Aurimas Urbonas – 17 (6 kl., 5 rez. perd., 8 atk. kam., baudos 8/8, tritaškiai 1/6), Raijon Travell Kelly – 14 (4 per. kam., baudos 6/6).

Kiti paskutinieji šių metų NKL rezultatai: Šakių „Vytis“ – „Šilutė“ 88:83, Vilniaus „Perlas“ – „Šilutė“ 81:72, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – Raseinių „Rasai“ 83:57, „Rasai“ – Molėtų „Ežerūnas“ 93:70, Kauno „Žalgiris-2“ – „Sūduva-Mantinga“ 66:78.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai, pelnyti taškai):