Paskelbtas Krepšinis

Dar du pralaimėjimai: Kaune ir Marijampolėje

Pirmadienis, 12 December 2016 08:46 Parašė

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) buvo sužaisti dar dviejų turų susitikimai. Pastaruoju metu gan trumpą atsarginių suolą, dėl įvairių traumų, turinti Jonavos Sporto klubas (treneris Nerijus Zabarauskas) sužaidė dvejas rungtynes ir abejose teko pripažinti varžovų pranašumą.

Jonaviečiai Kaune žaidė su „Žalgiris-2“ klubu. Šiame susitikime jaunųjų žalgiriečių gretose jau nuo pačių pirmųjų minučių išsiskyrė Laurynas Birutis, kurį Jonavos krepšininkams sustabdyti sekėsi itin sunkiai. Į pirmus jo šešis taškus, penkiais atsakė Karolis Šarukas, o Ričardas Verbickas ketvirtąją minutę netgi persvėrė rezultatą savo ekipos naudai (7:6). Nors šiame ketvirtyje mažinti atsilikimą ėmėsi Raimundas Žuklevičius, K. Šarukas ir aštuntąją minutę jonaviečių atsilikimas siekė tik vieną tašką, bet kėlinio pabaiga nebuvo sėkminga (14:20).

Nutolę aikštelės šeimininkai ir nuo antrojo kėlinio pradžios ėmė dominuoti aikštelėje bei greitai susikrovė dviženklę persvarą (14:24). Tuo metu varžovai rungtyniavo sunkiai sustabdomą krepšinį ir tai davė jiems jau net 18-os taškų pranašumą (21:39).

Nei antrojo pabaiga, nei trečiojo ketvirčio pradžia Sporto klubui nieko gero nežadėjo. Visgi, palaipsniui pataikyti pradėjo R. Verbickas, Tomas Milinskas, Lukas Grabauskas ir atsilikimas ėmė mažėti. Atrodė, kad jonaviečiai dar gali išgelbėti šį susitikimą. Devintąją trečiojo kėlinio minutę po L. Grabausko tritaškio ir R. Verbicko baudos, Sporto klubas turėjo jau tik keturių taškų deficitą (57:61).

Pirmąją paskutinio kėlinio minutę ekipas vis dar skyrė tie patys keturi taškai (63:67), bet tuo metu žaidybinė duobė panaikino net ir teorines galimybes jonaviečiams pakovoti dėl pergalės. Iki mačo pabaigos kauniečiai laimėjo atkarpą 26:11, tai nulemdami jau 14-ąją Jonavos komandos nesėkmę rezultatu 74:93 (14:20, 21:27, 24:18, 15:28).

„Žalgiris-2“ – Laurynas Birutis – 25 (13 atk. kam., 8 blokai, metimai 10/15), Ignas Sargiūnas – 19 (tritaškiai 5/8), Grantas Vasiliauskas – 13 (metimai 6/10).

Sporto klubas – Karolis Šarukas – 19 (6 atk. kam., metimai 7/16), Raimundas Žuklevičius – 13 (tritaškiai 3/6), Justas Vazalis – 11 (5 rez. perd.).

Jonavos Sporto klubas sumetė 10 baudų iš dešimties galimų, tačiau tai buvo tik vienas iš nedaugelio teigiamų statistinių rodiklių. Jonaviečių mačas Marijampolėje su „Sūduva-Mantinga“ klubu baigėsi dar vienu kluptelėjimu. Jonavos komanda tik paskutiniajame kėlinyje sugebėjo pasivyti varžovus, nes suvalkams pralaimėjo rezultatu 72:82 (27:25, 10:30, 14:15, 21:11)

Sužaidus tris su puse minutės, Jonavos krepšininkai turėjo jau dviženklį taškų deficitą (4:14), tačiau per daugiau nei minutę, situacija aikštelėje pasikeitė. Iš toli pataikė Justas Vazalis, kuris pridėjo dar kelis metimus, o po Luko Grabausko ir Karolio Šaruko metimu atsilikimas sumažėjo iki minimumo (13:14). Prasidėjus priešpaskutiniai ketvirčio minutei Mintauto Bulanovo tikslus metimas atstatė pusiausvyrą (22:22), O K. Šaruko tritaškis pirmą kartą susitikime laido pagaliau priekyje būti jonaviečiams (25:22).

Toks rezultatyvus krepšinis vyko ir antrajame kėlinyje, bet žaidimas aikštelėje visiškai pasikeitė, nes Jonavos krepšininkai ne tik kad nerado spragų varžovų gynyboje, bet patys vis dažniau ėmė strigti puolime. Antrąją minutę Sporto klubas pirmavo 30:27, bet čia per nepilnas keturias minutes pateko į žaidybinę duobę, kuri buvo lemtinga mače. Atkarpą jonaviečiai pralaimėjo 0:16 ir įpusėjus ketvirčiui jau teko vytis nutolusius suvalkus (30:43). Tai buvo tik pradžia, nes aikštelės šeimininkai toliau siautė šiame kėlinyje. Taikliai mėtė ne tik baudas, bet ypač tritaškius. Šį antrąjį kėlinį Jonavos ekipa pralaimėjo net 10:30 ir tuo metu turėjo 19-os taškų deficitą (37:56).

Prasidėjus ketvirtajai trečiojo kėlinio minutei komandas jau skyrė 26 taškai (37:63). Mačo nugalėtojas jau buvo kaip ir aiškus, tačiau Jonavos krepšininkai, gan trumpo atsarginių suoliuko, dar mėgino pakeisti įvykių eigą. Nors po trečiojo ketvirčio tai padaryti nepavyko (51:71), bet paskutiniajame pasinaudojo tuo, kad suvalkai patikėjo lengva pergale, patys ėmė dominuoti aikštelėje.

Ketvirtojo kėlinio eigoje Sporto klubo krepšininkų taiklumas pagerėjo ir tai leido jiems sumažinti atsilikimą, nes ir patys šeimininkai neblizgėjo puolime. Susitikimui baigiantis vieną po kito tritaškį pataikė Ričardas Verbickas bei J. Vazalis ir skirtumas sumažėjo iki dešimties taškų. Visgi, rungtynių išgelbėti jau nepavyko bei per 20 sužaistų rungtynių patyrė jau 15-ąją nesėkmę.

„Sūduva-Mantinga“ – Evaldas Šaulys – 19 (tritaškiai 4/7), Gintautas Matulis – 14 (baudos 4/4, tritaškiai 2/6), Antanas Udras – 13.

Sporto klubas – Karolis Šarukas – 17 (7 atk. kam., baudos 2/2, tritaškiai 3/3), Lukas Grabauskas – 13 (5 rez. perd., baudos 4/4), Justas Vazalis – 10 (tritaškiai 2/8).

Šią savaitę dėl įvairiausių priežasčių buvo nukeltos ne vienos NKL rungtynės, tačiau įvykusiuose mačuose užfiksuoti šie rezultatai: „Telšiai“ – „Sūduva-Mantinga“ 65:82, Raseinių „Rasai“ – Kauno „Žalgiris-2“ 89:97, „Telšiai“ – „Rasai“ 86:54, Kauno „KTU“ – Joniškio „Delikatesas“ 79:85, „Sūduva-Mantinga“ – Vilniaus „Perlas“ 93:63, Molėtų „Ežerūnas“ – „Mažeikiai“ 75:87, „Šilutė“ – Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ 80:87, „Nafta-Uni-Akvaservis“ – „KTU“ 73:70, „Delikatesas“ – „Telšiai“ 66:86, „Mažeikiai“ – „Palanga“ 76:68.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai, pelnyti taškai):