Paskelbtas Miesto naujienos

Iš posėdžių salės – į miestą

Antradienis, 29 November 2016 11:57 Parašė 

Kuo ilgiau gyvenu, tuo dažniau įsitikinu: žmogui niekad nieko negana. Yra gerai – norisi geriau. Jei taip nebūna, kyla liūdesys, nepasitenkinimas, o piktesnis ir visai pasiunta. Žinoma, geresnio gyvenimo siekis skatina pažangą, bet juk nenukris nuo galvos karūna, jei būsime nors kiek geresni, pakantesni ir supratingesni.

Ir didžiausias niurzga pripažins, kad Jonava tampa vis gražesnė, tvarkingesnė. Tačiau iš karto visi kiemai nebus išblizginti, o šaligatviai iškloti trinkelėmis. Ir juokinga išgirsti, kai tūlas jonavietis visažinio balsu dėsto: „Matyt, šiame name ponai gyvena, kad kiemas toks išpustytas, o mašinų aikštelėje nors valsą šok!“ Taip ir norisi atsakyti: taip, gyvena ponai. Jonaviečiai.

Ne visada iš kabinetų ar sulaukus žmonių skambučių galima susidaryti aiškų vaizdą, kaip mieste yra iš tiesų. Tad neseniai Miesto reikalų komiteto pirmininkas Erlandas Andrejevas suorganizavo išvažiuojamąjį posėdį. Tikslas – pažiūrėti, kaip naudojamos biudžeto lėšos, skirtos daugiabučių namų teritorijoms tvarkyti. Kartu su komiteto nariais Vidmantu Šidlausku ir Artūru Neimontu vyko ir Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys, kuris tarybos nariams atsiskaitė, kaip ir kokie vyksta darbai.

Šiuo metu jau išleista apie 280 tūkst. eurų. Buvo plečiamos automobilių aikštelės, klojami nauji pėsčiųjų takai, įrengtos saugaus eismo priemonės. Estetiškai sutvarkytos Lietavos g. 9, 11, 15, 21, 27, 29, 51; Žeimių tako g. 1, 3, 4, 5, 6 namų teritorijos, J. Basanavičiaus g. – didelė automobilių aikštelė, kuria naudojasi ir J. Ralio g. 10, 12 namų gyventojai.

V. Šidlauskas atkreipė dėmesį į gatvėse esančius paviršinio vandens surinkimo, kt. šulinių išsiklaipiusius, nevienodo aukščio dangčius. Jo nuomone, reikia įpareigoti atsakingas bendroves – UAB „Jonavos paslaugos“, „Jonavos vandenys“ ir AB „Jonavos šilumos tinklai“ – sutvarkyti dangčius, kad jie atitiktų visus statybos techninius reikalavimus.

Išvažiuojamojo posėdžio metu atkreiptas dėmesys, kad kai kurių renovuotų namų sienos apibėgusios, pablukusios, pažaliavusios. Todėl nutarta, kol nepasibaigęs daugiabučių namų renovacijos garantinis laikotarpis, įpareigoti rangovą visa tai sutvarkyti.

Pasak Miesto reikalų komiteto pirmininko E. Andrejevo, posėdžių metu įsiklausoma į žmonių pasiūlymus ir pageidavimus, diskutuojama, kaip rasti optimaliausią sprendimą, tinkamą visiems. „Dirbame tikrai ne valdiškai. Noriu priminti jonaviečiams: jei turite pasiūlymų ar pastabų dėl mieste tvarkomų kiemų, remontuojamų gatvių ar kitų reikalų, visada galite kreiptis el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 8 686 80 324 arba socialiniame tinkle „Facebook“ (susiradus mane). Kiekviena nuomonė bus išgirsta, išdiskutuota“, – sakė E. Andrejevas.

Karolina VIČIŪTĖ

Web Analytics