Sporto klubo sąskaitoje – ir pergalė, ir pralaimėjimas

Pirmadienis, 28 November 2016 08:53 Parašė

Prasidėjus 2016–2017 m. Nacionalinės krepšinio lygos čempionato antrajam ratui, puikias rungtynes Šilutėje sužaidė Jonavos sporto klubas. Nerijaus Zabarausko vadovaujamų krepšininkų puolimas šįkart pranoko visus lūkesčius. Gana rezultatyviame susitikime jonaviečiai 93:86 (22:17, 22:22, 23:23, 26:24) įveikė „Šilutės“ klubą.

Rungtynių pradžioje pirmoji Jonavos komandos ataka baigėsi Vytauto Pikalavičiaus tritaškiu, vėliau pataikė Evaldas Aniulis, jonaviečiai nutolo (8:1). Iki pat pirmojo kėlinio pabaigos Sporto klubui pavyko išlaikyti persvarą, nors aikštelės šeimininkai ne kartą buvo sumažinę atsilikimą iki minimumo.

Antrajam ketvirčiui prasidėjus, iš toli pataikė Raimundas Žuklevičius, o po Karolio Šaruko taškų jonaviečiams vėl pavyko susigrąžinti turėtą persvarą (27:19). Vis dėlto po kelių minučių 29:35 pirmavo šilutiškiai, tačiau taiklūs Mykolo Dieninio ir V. Pikalavičiaus baudų metimai sugrąžino jonaviečiams pranašumą (44:39).

Banguotame žaidime iš tokios situacijos pirmieji išlipo Sporto klubo krepšininkai, kurie ne tik sėkmingai užbaigė antrąjį, bet sėkmingai pradėjo ir trečiąjį kėlinį. Justo Vazalio ir E. Aniulio taškai sukrovė solidžią 15-os taškų persvarą (59:44). Šeimininkai rankų nenuleido ir jau netrukus pasivijo jonaviečius (64:62).

Geras pataikymas Sporto klubui buvo lemiamas rodiklis pergalei pasiekti. Likus pusantros minutės Ričardo Verbicko tritaškis padėjo tašką susitikime.

Šeštadienį Sporto klubas KKSC salėje susitiko su lygos naujoke Kauno „KTU“ ekipa. Deja, pakartoti puikaus žaidimo jonaviečiams nepavyko. Rungtynes Jonavos komanda pralaimėjo 63:69 (13:26, 19:14, 20:22, 11:7).

Rungtynes jonaviečiai pradėjo ne taip jau prastai: dukart įmetė M. Dieninis, pataikė V. Pikalavičius. Tuo metu aikštelės šeimininkai turėjo minimalų taškų deficitą, bet vėliau pirmasis ketvirtis virto tikru košmaru. Varžovai vis dažniau ėmė stoti prie baudų metimo linijos, o Sporto klubo žaidėjų metimai skriejo pro šalį. Tai leido svečiams pirmauti dviguba persvara (13:26).

Nežymiai situacija ėmė keistis antrajame kėlinyje. Iš toli pataikė J. Vazalis, Lukas Grabauskas, o E. Aniulio taiklios baudos sugrąžino intrigą (25:30), tačiau netrukus kauniečiai pirmavo dviženkle persvara (29:40).

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė. Įpusėjus kėliniui, Sporto klubas atsiliko 43:49, o trečiąjį ketvirtį baigė 10 taškų deficitu (52:62).

Paskutiniajam kėliniui įpusėjus atrodė, kad jonaviečiai neprarado galimybių pakovoti dėl pergalės, nes tuo metu ekipas skyrė vos 3 taškai (60:63). Tačiau per 5 minutes varžovų puolimas neblizgėjo, bet jonaviečių puolimas buvo nulinis. Neįmetę nė vieno taško aikštelės šeimininkai, prasidėjus paskutinei minutei, jau turėjo 9 taškų deficitą (60:69). Per likusį laiką esamos situacijos pakeisti nepavyko, ir Sporto klubas patyrė dvyliktąją nesėkmę per šešiolika žaistų rungtynių.