Į aukštas pozicijas regione nusitaikė antroji Sporto klubo komanda

Pirmadienis, 21 November 2016 16:17 Parašė

Net 41 krepšinio komanda iš 32 šalies miestų 2016-2017 metų sezone varžosi Regionų krepšinio lygoje – Natural Pharmaceuticals-RKL. Šios komandos vėl padalintos į du pajėgumo divizionus – A ir B. Pajėgesniame A divizione žaidžia 16 ekipų. Nauja komanda A divizione – Klaipėdos „Neptūnas-2“, šią vietą gavęs iš paskutinės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komandos - Panevėžio „Lietkabelio-2“. A divizione taip pat rungtyniauja 1-2 vietas praėjusio sezono B divizione užėmusios Plungės "Olimpo" ir Kauno VDU ekipos.

Lygoje nebežaidžia dėl finansinių problemų subyrėjusi Anykščių „KKSC-Volupio“ komanda. Savo vietą RKL A divizione ji perleido Ukmergės „Olimpui“. Pastaroji komanda praėjusiame sezone B divizione užėmė 4-tąją vietą. A divizione bus žaidžiama dviejų ratų principu. Po pirmo etapo 12 komandų keliaus į atkrintamąsias, o 15-16 vietose likusios ekipos kitame sezone iškris į B divizioną. B divizione varžosi 25 komandos, kurios regioniniu principu bus padalintos į 3 grupes: Aukštaitijos, Žemaitijos ir Vidurio Lietuvos. Reguliariajame sezone komandos tarpusavyje sužais po 3 rungtynes, o į atkrintamąsias pateks 16 geriausiųjų.

B diviziono Vidurio Lietuvos regione tarp aštuonių komandų sezoną pradėjo ir antroji Jonavos komanda – Sporto klubas-2. Arūno Kačenausko treniruojamoje ekipoje tarp jaunųjų Jonavos krepšininkų žaidžia ir keli žaidėjai iš Kauno, Vilniaus.

Spalio pabaigoje Sporto klubas-2 naująjį sezoną pradėjo įspūdinga pergale Alytuje prieš SRC-„Dzūkija“ ekipą. Jonavos komanda rungtynes laimėjo rezultatu 93:60, o lyderiu tapęs Vladislovas Razumnovas ne tik pelnė 21 tašką, bet jo naudingumas rungtynėse buvo +36. Tokį rezultatyvų žaidimą jonaviečiai pratęsė ir antrame mače, kai Kaune 91:79 buvo nugalėta „Perkūnas-Vytrita“ komanda. Šiose rungtynėse liūto dalį taškų pelnė V. Razumnovas ir Mantas Lauraitis, kurių sąskaitose atitinkamai 32 ir 28 taškai. Pirmojo žaidėjo naudingumas padidėjo iki +47.

Vėliau Jonavos komanda stabtelėjo ir patyrė dvi nesėkmes. Iš pradžių namuose 80:85 buvo pralaimėta be nuostolių žengiančiai Kėdainių „SC-Nevėžis“ ekipai bei taip pat po permainingos kovos – 81:87 nusileista Kauno krepšinio akademijos „Snaiperis“ komandai.

Visgi, Sporto klubo-2 krepšininkai banguota, tačiau sėkmingą, žaidimas pratęsė kituose dvejuose mačuose. Svečiuose žaidę jonaviečiai namo parsivežė pergalę iš Kaišiadorių, kai „Kaišiadorys-Savingė“ klubas buvo įveiktas 77:67.

Šį savaitgalį Jonavos krepšininkai savoje aikštelėje varžėsi su Kauno rajono „ASU-Tornado KM“ ekipa. Susitikimo pradžia nieko gero nežadėjo, nes svečiai pirmosiomis trečiojo kėlinio minutėmis vis dar turėjo dviženklę persvarą (33:43). Tačiau tuo metu tolimais metimais svečius nubaudė Mantas Lauraitis ir Matas Baniulis, taškų pridėjo Benas Steponavičius ir rezultatas tapo lygus (43:43). Nors prasidėjus paskutiniajam ketvirčiui kauniečiai vėl buvo susigrąžinę bent minimalią persvarą, tačiau jau minėti Sporto klubo krepšininkai vėl pataikė savo metimus iš toli, leisdami priekyje būti jau jonaviečiams (64:57). Varžovams pavyko tik priartėti, bet pergalę rezultatu 74:71 šventė šeimininkai. Vėl rezultatyviai žaidė M. Lauraitis, kuris įmetė 19, M. Baniulis – 17, B. Steponavičius ir Laurynas Ribakas – po 10 taškų.

Kiti paskutinieji Vidurio Lietuvos regiono rezultatai: Kauno „Perkūnas-Vytrita“ – Alytaus SRC-„Dzūkija“ 66:68, Kauno KA „Snaiperis“ – „Kaišiadorys-Savingė“ 83:75, Stakliškių „Guosta“ – Kėdainių „SC-Nevėžis“ 71:91, „Perkūnas-Vytrita“ – „Guosta“ 79:93, „SC-Nevėžis“ – „ASU-Tornado KM“ 101:43.

Po šių varžybų Vidurio Lietuvos regiono turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai, pelnyti taškai):

1.“SC-Nevėžis“ 6 6 0 539-369 12

2.Sporto klubas-2“ 6 4 2 496-449 10

3.“Guosta“ 6 4 2 510-477 10

4.KA „Snaiperis“ 6 4 2 467-458 10

5.SRC-„Dzūkija“ 6 3 3 412-448 9

6.“ASU-Tornado KM“ 6 2 4 359-422 8

7.“Kaišiadorys-Savingė“ 6 1 5 430-482 7

8.“Perkūnas-Vytrita“ 6 0 6 387-495 6

Lapkričio 25 d., penktadienį, Sporto klubas-2“ viešės Prienuose, kur žais su Stakliškių „Guoba“ klubu (20.00 val.).