Jonavos krepšinio mėgėjams pergalių dar teks palaukti

Pirmadienis, 21 November 2016 16:14 Parašė

Neseniai prie Jonavos Sporto klubo vairo stojęs Nerijus Zabarauskas vis dar styguoja krepšininkų žaidimą, bet pastaruoju metu išspausti iš to naudos, sunkiai pavyksta. Jonaviečiams toliau trūksta ir susižaidimo, ir sėkmės.

Savaitgalį Nacionalinės krepšinio lygos čempionate ne tik baigėsi pirmasis ratas, bet iš karto prasidėjo ir antrasis. Per dvi dienas tos pačios ekipos tarpusavyje žaidė dukart – namuose ir išvykose. Sporto klubo krepšininkai pirmąsias rungtynes su Joniškio „Delikatesas“ klubu žaidė savų žiūrovų akivaizdoje. Mačo pradžia N. Zabarausko vadovaujamiems krepšininkams nebuvo palanki, nes ketvirtąją minutę jau teko vytis varžovus (2:11). Po trenerio paprašytos minutinės pertraukėlės situacija drastiškai nesikeitė. Tik paskutinėmis ketvirčio sekundėmis, svečiams pirmaujant dviženkle persvara (12:22), iš toli pataikė Lukas Grabauskas, leisdamas šiek tiek sušvelninti atsilikimą (15:22).

Situacija aikštelėje ėmė keistis įpusėjus antrajam kėliniui. Pataikė Karolis Šarukas, tritaškį smeigė Mintautas Bulanovas ir likus daugiau nei trims minutėms atsilikimas ėmė mažėti. Be to, varžovų puolimas visiškai užstrigo ir tuo pasinaudoję jonaviečiai po Mykolo Dieninio metimų ne tik atstatė pusiausvyrą, bet aidint antrojo kėlinio pabaigos sirenai Vytautas Pikalavičius pataikė iš toli ir poilsiui komandos išėjo esant rezultatu 37:34 Sporto klubo naudai.

Po didžiosios pertraukos komandos keitėsi pirmaujančiom pozicijom. Visgi, įpusėjus trečiajam kėliniui pataikė V. Pikalavičius, o M. Bulanovas švystelėjo dar vieną tolimą taiklų metimą (49:45). Tačiau toks nedidelis išsiveržimas teigiamo rezultato nedavė, bet prieš prasidedant paskutiniajam kėliniui švieslentė vėl rodė lygų rezultatą (53:53).

Pirmoji varžovų ataka ketvirtajame ketvirtyje juos ne tik išvedė į priekį, bet kaip parodė vėlesni įvykiai, joniškiečių nedidelis atotrūkis tęsėsi iki pat susitikimo pabaigos. Likus dviem minutėms netaiklūs metimai ir svečių rezultatyvumas jau nebeleido šeimininkams pagalvoti apie pergalę ir Jonavos komanda patyrė dešimtąją nesėkmę čempionate rezultatu 62:71 (15:22, 22:12, 16:19, 9:18).

Sporto klubas – M. Bulanovas – 13 (7 atk. kam., tritaškiai 3/6), K. Šarukas – 9 (metimai 4/7), L. Grabauskas – 8 (3 kl., 4 rez. perd., tritaškiai 2/6).

„Delikatesas“ – Gediminas Žalalis – 15 (tritaškiai 2/3, metimai 6/12), Darius Griškėnas (11 atk. kam.) ir Žilvinas Petraitis (metimai 5/6) – po 13.

Antrąjį NKL čempionato ratą Sporto klubas pradėjo rungtynėmis Joniškyje. Jau šeštadienį jonaviečiai siekė revanšo už nesėkmę savoje aikštelėje. Visgi, tądien abi ekipos žaidė dar labiau nerezultatyvų krepšinį, nes trečiajame ketvirtyje buvo įmestas tik 21 taškas (abiejų komandų sudėjus). Daugiausia M. Dieninio pastangų dėka, po dviejų kėlinių Sporto klubas pirmavo minimalias persvara (28:27).

Trečiajame kėlinyje rezultatas augo labai lėtai, tačiau po šio ketvirčio nei viena komanda jau neturėjo pranašumo. Tuo metu buvo lygybė (38:38). Kaip savo aikštelėje, taip ir Joniškyje jonaviečiams ketvirtasis kėlinys tapo lemiamu neigiamo rezultato link. Nors kėlinio viduryje „Delikatesas“ dar pirmavo tik dviem taškais (46:48), bet antroji ketvirčio pusė vėl buvo nesėkminga. Varžovams pavyko užbaigti kelias rezultatyvias atakas be atsako ir jonaviečiai patyrė dar vieną nesėkmę rezultatu 55:60 (15:14, 13:13, 11:10, 17:22).

„Delikatesas“ – Domantas Šimaitis – 19 (tritaškiai 5/7), Mantas Kadzevičius – 10, D. Griškėnas, Ž. Petraitis ir Deividas Sabeckis – po 6.

Sporto klubas – M. Dieninis – 12 (metimai 4/11), L. Grabauskas – 10 (4 kl., tritaškiai 2/4), M. Bulanovas – 8.

Kiti rezultatai: „Palanga“ – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ 90:82 ir 83:116, „Mažeikiai“ – Šakių „Vytis“ 65:73 ir 74:81, Molėtų „Ežerūnas“ – „Telšiai“ 69:75 ir 57:67, Vilniaus „Perlas“ – Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ 77:95 ir 68:74, Kauno „Žalgiris-2“ – „Šilutė“ 78:75 ir 92:84, Raseinių „Rasai“ – Kauno „KTU“ 76:63 ir 76:86.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai, pelnyti taškai):