„Lietava“ neprilygo šalies vicečempionams

Pirmadienis, 21 November 2016 16:07 Parašė

Prastą pirmą kėlinį sužaidusi ir lyderių netekusi Jonavos „Lietava“ priešpaskutinių „SMScredit.lt A lygos“ rungtynių antrame kėlinyje sugebėjo pridaryti problemų varžovams, tačiau pergalės iš Vilniaus išsivežti nepavyko. Mačas su vicečempionais „Trakais“ baigėsi pralaimėju 3:1 (1:0).

Be tramuoto Dominyko Galkevičiaus ir šešias geltonas korteles susirinkusio Tado Eliošiaus žaidusi „Lietava“ pirmoje rungtynių pusėje nebuvo panaši į save. „Trakai“ aktyviai spaudė savo oponentus, o tuo metu svečiai sunkiai skynėsi kelią vartų link, nesukūrė beveik nė vienos pavojingos progos. Įsimintinesnį reidą kaire puse kėlinio pabaigoje surengė Eisvinas Utyra prasiveržęs pro kelis gynėjus, tačiau žaidėjui kamuolio nebuvo kam atiduoti. Giedriaus Kvedaro ginamiems vartams rimtai grasino Nerijus Valskis. Vienas jo smūgis pažeme skriejo šalia vartų, antrą jau atrėmė „Lietavos“ vartininkas. Po pusvalandžio „Trakų“ persvara atsispindėjo švieslentėje, kai po Tado Labuko perdavimo kamuolį į vartus pasiuntė Oscaras Dorley.

Antrą kėlinį Robertui Poškui atlikus porą keitimų, „Lietavos“ žaidimas pagyvėjo, tačiau 56 min. varžovai padvigubino rezultatą po taiklaus T. Labuko smūgio. Paskui G. Kvedarui teko atremti dar kelis pavojingus N. Valskio, A. Klimavičiaus smūgius. Jonavos ekipa atsakė pavojinga Luko Miščiuko ir kapitono raištį ryšėjusio Valdemar Borovskij ataka. Gražiai prasiveržęs kaire puse Lukas atidavė kamuolį galva smūgiavusiam kapitonui, visgi vartų smūgis nepasiekė. 76 min. po traumos pasirodęs Laurynas Stonkus po kampinio gavo puikų perdavimą iš Martyno Dūdos ir, praleidęs aikštėje vos porą minučių, gražiu smūgiu kulnu sušvelnino skirtumą iki 2:1. Po dešimties minučių ką tik pėdos lūžį išsigydęs puolėjas galėjo dar kartą įmušti, kai L. Miščiukas surado jį baudos aikštelėje, bet perdavimas buvo per silpnas, o savo vietoje buvo ir „Trakų“ vartininkas. „Lietavos“ viltis išlyginti žaidimą sužlugdė prie pat vartų savo progos laukusio Justino Januševskio tikslus smūgis – 3:1.

Su 29 taškais „Lietava“ toliau lieka šeštoje turnyro lentelės vietoje ir nuo lygiosiomis su Vilniaus „Žalgiriu“ sužaidusio Kauno „Stumbro“ (32 taškai) atsilieka jau trimis taškais. Paskutines sezono rungtynes jonaviškiai kitą šeštadienį sužais namuose su šiandien bronzą iškovojusia Marijampolės „Sūduva“.

„Lietavos“ startinė sudėtis: G. Kvedaras, E. Utyra, E. Žarskis, V. Borovskij, L. Miščiukas, A. Paškevičius (75 min. – L. Stonkus), A. Rocys (46 min. – M. Dūda), M. Ganusauskas, Tv. Eliošius, T. Salamanavičius (nuo 46 min. – E. Makarovas) ir R. Krušnauskas.