Paskelbtas Miesto naujienos

Nacionaliniame pradedančiųjų debatų turnyre

Penktadienis, 04 November 2016 16:22 Parašė 

Senamiesčio gimnazija svetingai priėmė Nacionalinio pradedančiųjų debatų turnyro dalyvius. Po studijos ,,Juventa“ sveikinimo šokio ir direktorės Ritos Čiužienės linkėjimų apie turnyrą žodį tarė Neformaliojo Švietimo Debatų Centro direktorė Virginija Pakšienė. Debatų WSDC (Pasaulio mokyklų debatų čempionato) stiliumi, kuriuose varžėsi net 46-ios komandos, tema buvo intriguojanti – ,,Kitos ES šalys turėtų pasekti BREXIT pavyzdžiu ir išstoti iš Europos Sąjungos“.
Iki pietų įvyko trys atrankos raundai. Geriausiai šį etapą įveikė 16 komandų, daugiausia taškų pelnė Jonavos Senamiesčio gimnazijos pirmoji komanda. Finalinėje dvikovoje susigrūmė dvi stipriausios komandos: Kauno Jėzuitų ir Vilniaus Jėzuitų gimnazijų trejetukai. Pergalę pasiekė Vilniaus Jėzuitų gimnazijos jaunieji debatininkai
Paskelbus geriausiųjų debatininkų penketuką, paaiškėjo, kad antruoju (iš 138 debatų dalyvių) kalbėtoju tapo mūsų gimnazijos mokinys Miglius Keliauskas. Puikiai pasirodė ir kiti Senamiesčio komandų atstovai: Aras Rafanavičius, Gabrielė Dirmantaitė, Guoda Mockaitė, Kornelija Stacevičiūtė ir Jonas Stepšys. Gimnazijos mokinė, patyrusi debatininkė Urtė Rimšaitė pasidžiaugė nauja patirtimi, nes teisėjavo viso turnyro metu.
Džiaugiamės, kad debatų klubas Senamiesčio gimnazijoje veikia jau šeštus metus, tad jo vadovės istorijos mokytojos Laimos Statkevičienės ir buvo paprašyta imtis atsakomybės pasirūpinti turnyro organizavimu būtent Jonavoje.

Senamiesčio gimnazijos moksleiviai