Principinę kovą dėl penktos vietos laimėjo „Stumbras“

Pirmadienis, 31 October 2016 11:11 Parašė

Jonavos „Lietavai“ nepavyko išsaugoti penktos „SMScredit.lt A lygos“ turnyrinės lentelės vietos. Sunki ir kieta kova išvykoje baigėsi Kauno „Stumbro“ pergale 3:1 (1:1).

Rungtynių pradžia, kaip ir prieš dvi savaites vykusiame klubų susitikime Jonavoje, „Lietavai“ vėl nenusisekė. Po 3 min. Roberto Vėževičiaus dešine atlikto perdavimo jonaviškių gynėjai nesugebėjo jo išmušti ir kamuolys atiteko Abdului Basitui, kuris pelnė greitą „Stumbro“ įvartį. Vėliau Dmytro Babenko reikėjo atremti Viliaus Armanavičiaus smūgį. Iki pirmo kėlinio vidurio „Lietava“ vis dar nerado savo žaidimo. Pirma pavojingiausia ataka buvo tuomet, kai Tautvydas Eliošius dešiniajame krašte laimėjo dvikovą prieš varžovą, atliko pavojingą perdavimą kraštu, kurį visgi neutralizavo kauniečių gynėjai.

Antroje kėlinio pusėje „Lietava“ pradėjo didinti spaudimą ir perėmė kamuolio kontrolę. Iš toli laimę pabandė Tomas Salamanavičius, baudos smūgį atlikęs Dominykas Galkevičius stipriai smūgiavo į gyvatvorę, vėliau „Lietavos“ saugas perdavė kamuolį Lukui Miščiukui, kurio smūgiui galva pritrūko stiprumo. Vis dėlto pagaliau spaudimas davė rezultatą: 39 min. dar vienos atakos metu kamuolys atšoko tiesiai D. Galkevičiui, kuris stipriu ir tiksliu smūgiu nuginklavo Henrique Broetto ginamus vartus. Kėlinio pabaigoje aktyviai žaidė ir progų turėjo A. Basitas, Giorgio Russo, Aleksandre Korė, R. Vėževičius, bet pirmas kieta kova ir kontaktiniu futbolu pasižymėjęs kėlinys baigėsi 1:1.

Antrame kėlinyje „Lietava“ apsukų nesumažino. Jonaviškiai nuolatos rezgė atakas, varžovų vartams pavojingai grasino po traumos grįžęs Tv. Eliošius, T. Salamanavičius, Lukas Miščiukas. „Stumbras“ atsakė R. Vėževičiaus reidu link vartų, bet Eisvinas Utyra paskutinę akimirką išmušė kamuolį. Gerą progą turėjo galva smūgiavęs T. Salamanavičius, bet kamuolys skriejo virš vartų. 66 min. A. Korė įsiveržė į baudos aikštelę, tiksliai smūgiavo kamuolį į vartus, tačiau tą darė būdamas nuošalėje. Aktyvus vėl buvo D. Vėževičius, vieną jo smūgį sėkmingai atrėmė D. Babenko, tačiau po antrojo 79 min. atšokęs kamuolys atsidūrė tiesiai po keitimo pasirodžiusio Donato Koniko kojomis ir Kauno klubo puolėjas persvėrė rezultatą – 2:1.

„Lietava“ metė visas pajėgas lyginti rezultato. Aikštėje pasirodė puolėjas Rokas Krušnauskas. Tačiau visos viltys žlugo, kai kontraktakos metu ką tik pasižymėjęs D. Konikas ir Oumar Sissoko dviese išbėgo prieš D. Babenko, o čia vartininkas buvo bejėgis. 89 min. O. Sissoko įmušė trečią „Stumbro“ įvartį, kuris įtvirtino kauniečių pergalę.

Pralaimėjimas „Lietavą“ (29 taškai, 6 vieta) likus trims turams iki sezono pabaigos išstūmė iš penktos turnyrinės vietos. Joje įsitaisė dar niekad šį sezoną neįveikti „Stumbro“ (30 taškų) futbolininkai.

„Lietavos“ startinė sudėtis: D. Babenko, L. Miščiukas, V. Borovskij, E. Žarskis, A. Paškevičius, D. Galkevičius (82 min. – Rokas Krušnauskas), I. Karandašovas, Tv. Eliošius, T. Salamanavičius ir Td. Eliošius.