Paskelbtas Rajono naujienos

Išorų gyvenvietėje – naujas pėsčiųjų ir dviračių takas

Pirmadienis, 03 October 2016 13:00 Parašė 

Išorų k. (Užusalių sen.) gyventojai nuo šiol galės saugiau pasiekti namus, parduotuvę, autobusų stotelę. Praėjusią savaitę oficialiai atidarytas naujas pėsčiųjų ir dviračių takas.

Pasak buvusios Užusalių seniūnės, dabar einančios Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas Vijolės Šadauskienės, Išorų gyventojai ne kartą kreipėsi į seniūniją prašydami rasti galimybę nutiesti pėsčiųjų taką, kadangi dėl nedrausmingų vairuotojų, mėgstančių palenktyniauti su vėjeliu, jautėsi nesaugūs.

Tokia galimybė atsirado prasidėjus regioninio kelio Išorai–Būdos atkarpos Išorų k. remontui – kaip saugumo priemonė buvo nutiestas 611 m ilgio ir 2,5 m pločio dviračių ir pėsčiųjų takas. Šalia tako įrengtos trys poilsio zonos su suoliukais, į gyventojų namų sklypus padarytos nuovados, įrengtas greičio ribojimo kalnelis, atnaujintos autobusų stotelės prieigos, pastatyti nauji kelio ženklai.

Greičio ribojimo kalneliu ypač džiaugėsi Išorų k. bendruomenės pirmininkas Kazimieras Skuja. Pasak pirmininko, pasitaiko vairuotojų, kurie nevengia pralėkti ir 120 km/val. greičiu, žmonės, eidami į parduotuvę ar į stotelę laukti autobuso, jautėsi nesaugūs. K. Skuja išreiškė viltį, kad ateityje galbūt takas bus pratęstas ir iki Užusalių.

Beje, atlikti tyrimai rodo, kad kelio ruože, prie kurio nutiesiamas dviračių takas, net 5 kartus sumažėja eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės.

Techninį projektą parengė ir rangos darbus atliko bendrovė „Kauno tiltai“. Bendra projekto ir rangos darbų kaina – per 173 tūkst. eurų.

Laima RINKEVIČIŪTĖ

Atnaujinta Pirmadienis, 03 October 2016 13:26
Web Analytics