„Lietavos“ rekordinę seriją nutraukė Vilniaus „Žalgiris“

Trečiadienis, 21 September 2016 14:07 Parašė

Rekordinę Jonavos „Lietavos“ nepraleistų įvarčių seriją nutraukė Vilniaus „Žalgiris“. Naujos dirbtinės aikštės atidarymu prasidėjusios „SMScredit.lt A lygos“ XXVI turo rungtynės baigėsi šalies čempionų pergale 0:4 (0:0).

Jonavos klubo vyr. treneris Robertas Poškus pasirinko tą pačią sudėtį, kuri ketveriose rungtynėse iš eilės neleido įmušti nė vienam lygos klubui. Pirmą kėlinį šiek tiek aktyviau pradėjau svečiai iš Vilniaus. Jie daugiau kontroliavo kamuolį, o Elivelto, Mantas Kuklys, Linas Klimavičius ir Andrija Kaludjerovičius tikrino Dmytro Babenko budrumą. Visgi patyręs „Lietavos“ vartų sargas žaidė užtikrintai, o jo komandos draugai dažniausiai po kampinių ieškojo būdų nuginkluoti Armantą Vitkauską. Tolimą smūgį paleido Dominykas Galkevičius, o 34 min. Arnas Paškevičius gražiai išvedė Tadą Eliošių į ataką, tačiau žaidėjui teisėjai užfiksavo nuošalę. Vėliau Tadas gražiai „išmaudė“ du savo oponentus, bet paskutinis perdavimas buvo netikslus. Besibaigiant kėliniui, D. Babenko sugebėjo atremti vos iš kelių metrų Bahrudino Atajičiaus paleistą kamuolį.

Atsilaikę pirmą kėlinį, antros rungtynių pusės pradžioje „Lietavos“ žaidėjai turėjo traukti kamuolį iš savo vartų. „Žalgirio“ saugas Saulius Mikoliūnas 49-ąją minutę baudos aikštelėje suklaidino Luką Miščiuką ir paleido tikslų smūgį į artimąjį vartų kampą: 0:1. R. Poškus sustiprino savo klubo puolimą, tačiau visas Jonavos klubo pastangas nubraukė žalgirietis B. Atajičius. Bosnis 56 min. po A. Kaludjerovičiaus perdavimo pelnė pirmąjį savo įvartį, vėliau jam įmušti antrąjį įvartį 66 min. padėjo Vytauto Lukšos reidas. O 78 min. žaidėjas pabėgo vienas prieš vartus ir čia D. Babenko buvo bejėgis: B. Atajičius pelnė savo „hetriką“. Gelbėti situaciją pavieniais reidais bandė varžovų grubiomis pražangomis stabdomas Td. Eliošius, kuris baudos aikštelėje surado po keitimo pasirodžiusį Roką Krušnauską, tačiau puolėjas kamuolio nepasiekė. Kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ gynėjai vėl neleistinai stabdė Td. Eliošių, šis pats stojo mušti baudos smūgio, tačiau jis buvo netikslus ir rungtynės baigėsi 0:4 svečių naudai.

„Lietava“ su 26 taškais išlieka penktoje lygos lentelės vietoje, „Žalgiris“ (55 taškai) aštuoniais taškais lenkia „Trakus“. Kitose XXVI turo rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ 2:0 įveikė Kauno „Stumbrą“.

„Lietavos“ sudėtis: D. Babenko, V. Borovskij, E. Žarskis, E. Utyra, L. Miščiukas, T. Salamanavičius (63 min. – M. Ganusauskas), A. Paškevičius (75 min. – G. Vasylius), I. Karandašovas, D. Galkevičius, A. Rocys (56 min. – R. Krušnauskas), Td. Eliošius.