Paskelbtas Miesto naujienos

„Ramioji“ zona padės išvengti tragiškų eismo įvykių

Trečiadienis, 07 September 2016 11:07 Parašė 

Pernai Kauno g. 100-ojo namo gyventojai kreipėsi į Saugaus eismo komisiją, prašydami „pažaboti“ didžiuliu greičiu lakstančius vairuotojus. Jau gerokai anksčiau dėmesį į tai miesto apžiūrų metu buvo atkreipęs ir rajono meras Mindaugas Sinkevičius, įpareigodamas miesto seniūniją, kitus atsakingus specialistus ieškoti galimybių, kad Kauno g. būtų saugiau. Pastatyti kelio ženklai, greitį ribojantys iki 30 km/val., didelės naudos nedavė. Šiandieną Lietuvos automobilių kelių direkcija mūsų mieste įgyvendina projektą, dėl kurio Kauno g. taps „ramiąja“ zona.

Kokia darbų pradžia, praėjusią savaitę domėjosi į Jonavą atvykęs susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. „Jonavoje įgyvendinamas pirmas Lietuvoje pilotinis projektas, skirtas sumažinti greitį prieš įvažiuojant į miestą. Mes manome, kad Kauno g. yra zona, kurioje turi karaliauti pėstieji, o ne dideliu greičiu lekiančios transporto priemonės. Manome, kad čia greitis turėtų būti ne didesnis kaip 30 km/val. Įvažiuojant į miestą, greitis turi būti sumažintas. Ir tai bus daroma ne agituojant, bet panaudojant inžinerines priemones. Darbus atliks konkursą laimėjusi AB „Kauno tiltai“. Kadangi Lietuvoje toks projektas pirmasis, manau, jis bus geras pavyzdys kitiems regionams ir rajonams. Apie inžinerines eismo valdymo priemones ne kartą buvo šnekama Briuselyje, Europos Taryboje, transporto komitetuose. Taigi Europoje tokie projektai jau nebe naujiena“, – sakė ministras.

Kuo išskirtinė mūsų Kauno g. šiam projektui įgyvendinti? Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojo Dainiaus Miškinio, ji gana plati, kerta senamiestį, čia yra nemažai mokymo įstaigų. Jeigu visi laikytųsi Kelių eismo taisyklių, pakaktų tik horizontalaus ir vertikalaus ženklinimo, bet šio projekto esmė – papildomai diegiamos inžinerinės priemonės (kalneliai, sankryžų performavimas ir pan.), kurių pagalba bus ribojami automobilių srauto greičiai.

AB „Kauno tiltai“ verslo vystymo direktorius Pranas Benetis tikisi, kad darbai (viso ruožo ilgis – 1,5 km) bus baigti maždaug per mėnesį.

Kristina LUKOŠEVIČIŪTĖ

Web Analytics