Paskelbtas Miesto naujienos

Gaižiūnų poligone ir vėl aidi šūviai

Ketvirtadienis, 18 August 2016 16:00 Parašė 

Nuo trečiadienio Gaižiūnų poligone vėl vyksta suplanuoti koviniai veiksmai, juda kovinė technika ir tankai, aidi šūviai – iki rugpjūčio 26 d. brigados „Geležinis Vilkas“ kariai kartu su JAV ir Lenkijos kariais vykdys vertinamąsias lauko taktines pratybas „Stiprus husaras 2016“. Pratybų pagrindinis tikslas – įvertini Karaliaus Mindaugo husarų ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionų manevrinių kuopų karių įgūdžius mūšio lauke veikiant kartu su sąjungininkais.

Pasak pratybų organizatorių, pratybos unikalios tuo, kad jose dalyvaus net trys nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių kuopos ir viena rezervo karių kuopa. Tiek šauktiniai, tiek profesinės karo tarnybos kariai šių pratybų metu vykdys gynybą, puolimo operacijas, atliks taktinį žygį iš susitelkimo rajonų ir planuos įvairią kovinę paramą – gynybos operacijai bus naudojami JAV karių tankai „Abrams“. Iš viso pratybose planuoja dalyvauti apie 1,3 tūkst. karių.

„Tarnybą baigiantys nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai per pratybas „Stiprus husaras 2016“ privalo pasiimti visas taktines žinias, kurias tik įmanoma, panaudoti tankus taip, kad priešo pajėgos neturėtų jokių šansų įgyvendinti savo sumanymo. Rezervo kariai turi išmokti sąveikauti su užsienio parteriais, prisiminti taktines gudrybes ir jas išnaudoti mūšio lauke. Kertinis aspektas – nuolatinė sąveika su užsienio partneriais“, – per pratybų atidarymo ceremoniją sakė pratybų vadovas brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius.

Pratybų scenarijus sukurtas taip, kad minėti batalionai su priskirtais užsienio partneriais kovos vienas prieš kitą. Siekiant sukurti kiek įmanoma realias mūšio sąlygas, pratybose bus naudojamos lazerinių technologijų pagrindu veikianti simuliacinė mūšio sistema MILES (angl. Multiple Integrated Laser Engagement System). Sistema leidžia ne tik nukauti priešą, tačiau ir pačiam kariui sužinoti apie savo sužeidimą ar tariamos gyvybės praradimą. Tokie techniniai sprendimai verčia pratybų dalyvius geriau susikoncentruoti ir neprarasti kariško budrumo vykdant paskirtas užduotis.

KAM ir „Alio Jonavos“ inf.

Št. srž. Ediko Panomariovo nuotr.

Atnaujinta Ketvirtadienis, 18 August 2016 16:36
Web Analytics