Paskelbtas Laisvalaikis

Kaip pratinti šunį prie naujo maisto?

Pirmadienis, 28 March 2022 12:15 Parašė 

Nors daugeliui mūsų patinka įvairus maistas ir sunkiai galėtume diena iš dienos valgyti tą patį, gyvūnams yra kiek kitaip. Atradę, kas jiems patinka, ir pripratę prie vieno ar kito ėdalo. jie tikisi jo gauti kiekvieną dieną. Tačiau yra atvejų, kuomet maistą šuniui reikia pakeisti. Kaip tai padaryti kuo lengviau ir nesukeliant streso keturkojui?

Kokiais atvejais tenka šunį pratinti prie kito maisto?

Paprastai nuo mūsų nepriklausantys veiksniai paskatina keisti savo augintinio mitybą ir pratinti jį prie naujo maisto. Neretai taip nutinka augintiniui susirgus, pavyzdžiui, atsiradus alergijai, tam tikroms ligoms. Maistą reikia keisti ir tada, jei šuo jį išauga. Kaip tai suprasti? Pavyzdžiui, kol šuniukas jaunas, jį maitinate tokio amžiaus keturkojui skirtu maistu, subalansuotu būtent jauniems šunims. Tačiau suaugus racioną tenka keisti. Tas pats laukia ir sulaukus senatvės. Taip pat pratinti prie naujo maisto gali tekti ir tada, kai pamėgtas ėdalas dingsta iš parduotuvių lentynų.

Kaip šunį lengvai pripratinti prie naujo maisto?

Kartai kyla klausimas, kodėl reikia tiek dėmesio skirti naujo maisto įvedimui? O tai svarbu todėl, kad neteisingas naujų skonių įvedimas į šuns racioną gali sukelti virškinimo sistemos sutrikimus, skrandžio, pilvo skausmus, alergines reakcijas. Taigi pratinimas prie naujo maisto turėtų vykti palaipsniui ir neskubant bei trukti 5–10 dienų, kurių užteks, jog šuns organizmas, virškinimo sistema priprastų prie naujų produktų. Tai efektyviai mažins vėmimo, viduriavimo, skausmo riziką. Jei keičiamas maisto skonis, tačiau paliekama ta pati rūšis (pavyzdžiui, šlapias maistas tik kito skonio) pradėkite nuo nedidelių naujo maisto dozių davimo – pirmai dienai užteks maždaug 10–20 proc. naujo maisto ir 80–90 proc. seno. Maždaug tris dienas mažinkite šį skirtumą. Tuomet tris dienų maišykite seną ėdalą su nauju lygiomis dalimis. Stebėkite, ar nepasireiškia simptomai. Jei viskas gerai, galite dar porą dienų duoti 10–20 proc. senojo maisto, o tada maitinimą juo nutraukite.

Tiek ieškantys populiarių skonių, tiek specialaus maisto ypatingų poreikių turintiems šuniukams e. parduotuvėje https://evet.lt/ tikrai turės, iš ko pasirinkti.