Paskelbtas Miesto naujienos

Senamiesčio gimnazistai – geriausi kalbėtojai!

Antradienis, 05 July 2016 11:45 Parašė 

Neseniai Druskininkuose vyko tradicinis Debatų centro organizuojamas projektas – Nacionalinė debatų akademija. Jame viešojo kalbėjimo įgūdžius tobulino ir turnyruose lietuvių kalba dalyvavo trys Senamiesčio gimnazijos gimnazistai: Antanas Ramanauskas, Urtė Rimšaitė ir Raminta Ramanauskaitė.

Seminarus ir praktinius debatų mokymus vedė Debatų centro ekspertai ir studentai – buvę pasaulio debatų čempionatų, tarptautinių turnyrų dalyviai.

Vakarais vyko intelektualūs ir judrieji žaidimai, komandų prisistatymai, naujokų krikštynos.

Intensyvius dviejų dienų mokymus keitė praktinė veikla – turnyrai. Juose net tris dienas varžėsi 12 komandų. Visoms temoms reikėjo pasiruošti ekspromtu per 45 minutes, nebuvo galima naudotis jokiais informacijos šaltiniais.

Po keturių atkrintamųjų turų mūsų komanda pateko į pusfinalį, nes pagal taškų sumą buvome antri po LSMU gimnazijos komandos ir pirmi pagal asmeninius taškus. Po pusfinalio paaiškėjo, kad mūsų gimnazistai laimėjo III-IV vietas.

Debatų turnyruose teisėjai taškais vertino ne tik komandas, bet ir jų narius. Geriausiųjų kalbėtojų penketuke Urtė Rimšaitė užėmė 1-ąją, Antanas Ramanauskas – 2-ąją, o Raminta Ramanauskaitė – 5-ąją vietas. Jie buvo apdovanoti diplomais ir prizais.

Mūsų gimnazistai įrodė, kad geba aiškiai ir laisvai reikšti mintis, argumentuoti ir atremti oponentų teiginius. Urtė, Raminta ir Antanas vieningai tvirtina: įgytas žinias ir patirtį būtinai pritaikys tolimesnėje debatų veikloje.

Laima STATKEVIČIENĖ, Debatų klubo vadovė