Už melagingus pranešimus apie sušaudymą bei Kauno autobusų stoties užminavimą – 13 teismo nuosprendis

Pirmadienis, 14 March 2022 10:14 Parašė 

Už melagingą pranešimą apie visuomenei gresiantį pavojų 45 metų P. B.  Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai ketvirtadienė skyrė galutinę - 8  mėnesių ir 16 dienų laisvės atėmimo bausmę ir 225,96 Eur dydžio baudą (subendrinus su 2021 m. gruodžio 30 d. teismo nuosprendžiu paskirta ir neatlikta bausme). Prokurorui pasiūlius, baudžiamoji byla baigta priėmus teismo baudžiamąjį įsakymą.

Teismas nustatė, kad P. B. 2022 m. vasario 23 d., apie 22 val. 42 min., būdamas savo namuose, Jonavoje, apsvaigęs nuo alkoholio, iš savo mobilaus ryšio telefono paskambino į bendrąjį pagalbos centrą Nr. 112 ir melagingai pranešė apie visuomenei gresiantį pavojų, kad jis turi šaunamąjį ginklą ir visus iššaudys; o apie 22 val. 55 min., paskambino į bendrąjį pagalbos centrą Nr. 112 ir melagingai pranešė, kad Kauno autobusų stotyje jis padėjo bombą ir dėl to buvo iškviestos specialiosios tarnybos - Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 2-osios kuopos mobilaus būrio pareigūnai.

Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas kaip įtariamasis P. B. kaltę pripažino ir parodė, jog dėl kokių priežasčių jis skambino į Bendrąjį pagalbos centrą ir pateikė šią informaciją, negali paaiškinti. Kadangi jis nesulaukė atvyksiančių policijos pareigūnų iki savo buto, jis vėl nusprendė iš savo mobilaus ryšio telefono paskambinti į Bendrąjį pagalbos centrą ir tuomet atsiliepusiai operatorei melagingai informavo, kad neva Kauno autobusų stotyje jis padėjo bombą. Pripažįsta, kad jis jokių šaunamųjų ginklų ar bombų neturi.

Skiriant bausmę P. B., teismas atsižvelgė į tai, kad padarytas vienas tyčinis nesunkus nusikaltimas. Teisiamas tryliktą kartą, administracine tvarka baustas.

P. B. atsakomybę lengvino prisipažinimas padarius nusikalstamą veiką ir nuoširdus gailestis. Atsakomybę sunkinančios aplinkybės yra tai, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistas, ir kad nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui.

Už šį nusikaltimą paskirta vienu trečdaliu sumažinta - 30 parų arešto bausmė, kuri subendrinta su neatlikta bausme ir skirta galutinė - 8 mėnesių ir 16 dienų laisvės atėmimo bausmė ir 225,96 Eur dydžio bauda.

P. B., nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 dienų nuo dokumento gavimo dienos turi teisę pateikti prašymą Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmams reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Vaiva Milkeraitienė

Teisėjo padėjėja